АВТОБУС УДРИЛ ВО КАМИОН: Најмалку 22 лица загинаа во сообраќајна несреќа во Индија (ФОТО)

3 копии

Претставникот на полицијата, Сантош Јадав, изјави дека во автобусот се наоѓале 37 патници и по судирот возилото се запалило Најмалку 22 лица загинаа, а 15 се повредени кога автобус удрил во камион во Северна Индија, соопшти денеска полицијата. Претставникот на полицијата, Сантош Јадав, изјави дека во автобусот се наоѓале 37 патници и по судирот возилото се запалило. Bus in India collides with truck, kills 22 - https://t.co/AKh8yC6NVi pic.twitter.com/mne7xSpeZA — Eagle News
| | веќе видена | слични
4 копии

Најмалку 11 лица загинаа во автобуска несреќа во Трансбајкалскиот регион на Сибир, јави ТАСС. Автобусот упаднал во канал и се превртел на патот меѓу градовите Иркутск и Чита околу полноќ. - Во автобусот имало 51 лице, од кои 11 загинале, а 25 претрпеле повреди, изјави претставник на локалните власти, нагласувајќи дека повредените се на пат за болница. Автобусот превезувал верници, кои се враќање во Чита од верска церемонија во селото Урлук во Красночикојскиот регион.
| | веќе видена | слични

Најмалку 11 лица загинаа во автобуска несреќа во Трансбајкалскиот регион на Сибир, јави ТАСС. Најмалку 11 лица загинаа во автобуска несреќа во Трансбајкалскиот регион на Сибир, јави ТАСС.Автобусот упаднал во канал и се превртел на патот меѓу градовите Иркутск и Чита околу полноќ.- Во автобусот имало 51 лице, од кои 11 загинале, а 25 претрпеле повреди, изјави претставник на локалните власти, нагласувајќи дека повредените се на пат за болница. Автобусот превезувал верници, кои се враќање во Чита од верска церемонија во селото Урлук во Красночикојскиот регион.
| | веќе видена | слични

Најмалку 10 лица загинале, а 25 се повредени во сообраќајна несреќа која се случила во Петровск-Забајлкалскиот дистрикт во Сибир, кога патнички автобус се превртил и паднал во канал. Автобусот се превртил во Трансбајкалскиот регион во Сибир во Русија, а во несреќата загинале 10 патници, изјавил за Тас извор од регионалната агенција за итни случаи. „Автобусот превезувал 51 лице, од кои 10 загинале, а 25 претрпеле повреди“, рекол изворот, наведувајќи дека повредените се на пат кон болница. Loading...
| | веќе видена | слични

Патнички автобус се превртел во регионот Трансбајкалској во Сибир во Русија. Во несреќата загинаа најмалку 10 патници, соопшти ТАСС, кој се повикува на извор на регионалната агенција за итни случаи. “Автобусот превезувал 51 лице, од кои 10 загинаа, а 25 се повредени”, изјави изворот, истакнувајќи дека повредените се сместени во блиската болница. Дел од нив имаат сериозни повреди.
| | веќе видена | слични
7 копии

Најмалку 43 лица загинаа во Зимбабве, кога возач на автобус ја изгубил контролата над возилото, по што удрило во дрво, соопшти денеска локалната полиција. - Ни пренесоа дека најмалку 43 лица се загинати, наведе неименувана портпаролка на полицијата на Зимбабве, објаснувајќи дека автобусот се движел по патот кон Замбија, а возачот ја изгубил контролата при влез во кривина. Таа наведе дека несреќата се случила синоќа, во близина на границата со Замбија.
| | веќе видена | слични

Најмалку 43 лица загинале во автобуска несреќа во Зимбабве, соопшти денеска тамошната полиција. Несреќата се случила откако возачот изгубил контрола над возилото и удрил во дрво. Автобусот се движел кон Замбија кога возачот изгубил контрола во кривина. Несреќата се случила синоќа, а загинале 43 лица. Несреќата се случила на подрачјето Нјамакате, во близинана границата со Замбија. Loading...
| | веќе видена | слични

– Ни пренесоа дека најмалку 43 лица се загинати, наведе неименувана портпаролка на полицијата на Зимбабве, објаснувајќи дека автобусот се движел по патот кон Замбија, а возачот ја изгубил контролата при влез во кривина. Таа наведе дека несреќата се случила синоќа, во близина на границата со Замбија.
| | веќе видена | слични

Најмалку 22 лица загинаа, а 15 се повредени кога автобус удри во камион во северниот дел на Индија, соопшти полицијата. Според официјален претставник на полицијата, Јадав Сантос, во автобусот се наоѓале 37 патници. Возилото веднаш по судирот се запалило, пренесува АП. Јадав изјави дека возачот на автобусот и кондуктерот минале со полесни повреди, додека возачот на камионот не е повреден. Во Индија се многу чести сообраќајни несреќи, кои главно се случуваат поради несовесно возење, лошите патишта и стари превозни средства. Во текот на една година во Индија загинуваат до 100 илјади луѓе
| | веќе видена | слични

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 427 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 251 | | | веќе видена

Во Хрватска попладнево е издадено црвено предупредување од Државниот хидрометеоролошки завод за следните два дена, кога се очекуваат вистински зимски услови и ...
сите 285 | | | веќе видена

Синоќешниот протест пред Собранието против уставните измени за малку не ескалираше во насилство. Како што се чини ниту самите противници на овие измени, не ...
сите 84 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вечерва изјави дека поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски од Македонија се упатил кон ...
сите 289 | | | веќе видена

Во Студенчишкиот канал во Охрид каде денес поради недостаток на вода и кислород се гушат тони плашица, попладнево почна спасувањето на рибата. btr „Ние веднаш ...
сите 30 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 230 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АВТОБУС УДРИЛ ВО КАМИОН: Најмалку 22 лица загинаа во сообраќајна несреќа во Индија (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: