ОТКРИЕН ИДЕНТИТЕТОТ НА ЖРТВАТА: Педесетгодишна скопјанка загина во сообраќајката кај 'Ржаничино


Несреќата се случи вчера попладне, кога мотор излета од коловозот. Причините за несреќата сè уште се непознати Педесетгодишна скопјанка загина во сообраќајната несреќа што се случи вчера попладне кај селото 'Ржаничино. Според информациите на МВР, вчера во 16.30 часот на автопат „Александар Македонски“, во атар на село 'Ржаничино, Скопско, се случила сообраќајна незгода во која мотоцикл „хонда 1500 СЕВ“ со скопски регистарски ознаки, управуван од З.Ј. (55) од Скопје, излетал на коловозот. Од незгодата со тешки телесни повреди се здобила сопатничката на мотоциклот Л.Ј.
| | веќе видена | слични

На 10.06.2017 година околу 10,40 часот во Скопје на бул.„8-ми Септември“ се случила сообраќајна незгода помеѓу ПМВ „Рено Лагуна“ со скопски регистерски таблици управувано од С.С. (58) од с.Арнакија-Скопје и ПМВ„БМВ“ со скопски регистерски ознаки управувано од Р.Н. (49) од Индија, а со времен престој во с.Бардовци-скопско. При незгодата Р.Н. се здобил со тешка телесна повреда (фрактура на шести цервикален пршлен), констатирани во КБ „Аџибадем Систина“, каде што е задржан на лекување. Извршен е увид од страна на увидна екипа од СВР-Скопје и се работи на целосно расчистување на случајот. Loading...
| | веќе видена | слични

Тешка сообраќајна несреќа во која учествувале две возила се случила вчера претпладне на булеварот „8-ми Септември“ во Скопје. Во несреќата учествувале автомобил „рено лагуна“ со скопски таблички управувано од 58-годишниот С.С. од скопското село Арнакија и „БМВ“ со скопски регистерски ознаки управувано од 49-годишниот Р.Н. од Индија, а со времен престој во с.Бардовци-скопско. При незгодата Индиецот се здобил со тешка телесна повреда, фрактура на шести цервикален пршлен, констатирани во Клиничката болница „Аџибадем Систина“, каде што е задржан на лекување. Извршен е увид од страна на увидна екипа од СВР-Скопје и се работи на целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични
2 копии

Прилеп, 9 јуни- Прилепчанецот Б.В.(37) загинал во сообраќајна несреќа меѓу две возила што се случила завчера, на регионалниот пат Прилеп - село Присад. Според полицијата, сообраќајната несреќа се случила околу 16.30 часот, на патот за рудникот Сивец, над вештачкото езеро во Прилеп. Во сообраќајката учествувале возило „лада рива“, кое било натоварено со нелегално исечени огревни дрва, управувано од Б.В. и автомобил „пасат“, управуван од И.Ј.(38) од Прилеп. На самото место починал возачот на „ладата“. - Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство - Прилеп изврши увид на самото место со екипа од крим-техника при ПС Прилеп. Издадени се наредби за подигање и обезбедување траги и предмети што можат да послужат како доказ, како и наредба за обдукција врз телото на починатиот за утврдување на причините за смртта - велат од Јавното обвинителство.
| | веќе видена | слични
3 копии

Вчера околу 16 часот и 30 минути на патот за рудникот Сивец, над вештачкото езеро во Прилеп, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Лада Рива“ (натоварено со нелегално исечени огревни дрва), управувано од 37- годишниот Б.В и патничко возило „Фолксваген Пасат“, управувано од 38- годишниот И.Ј, двајцата од Прилеп. На местото на настанот починал Б.В., возачот на возилото „Лада Рива“. Увид на местото на настанот извршиле Јавен обвинител и екипа од ПС Прилеп.
| | веќе видена | слични
2 копии

Основното јавно обвинителство - Прилеп ја истражува сообраќајната несреќа во која животот го загуби 36-годишен прилепчанец. Вчера попладне прилепчанецот загинал во сообраќајна несреќа на патот прилеп- село Присад. Тој управувал со автомобил „лада“, што се судрил со „фолсфаген пасат“. Јавен обвинител изврши увид на местото заедно со екипа од крим- техника при МВР. Издадени се наредби за подигање и обезбедување на траги и предмети кои можат да послужат како доказ. Издадена е и наредба и за обдукција врз телото на починатиот за утврдување на причините за смртта.
| | веќе видена | слични

Во сообраќајна незгода што се случила меѓу две возила во близина на Прилеп, во средата попладне, загина еден од возачите. Како што соопшти МВР, во средата околу 16.30 часот на патот за рудникот Сивец, над вештачкото езеро во Прилеп, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Лада Рива“ (натоварено со нелегално исечени огревни дрва), управувано од Б.В. (37) и патничко возило „Фолксваген Пасат“, управувано од И.Ј.(38), двајцата од Прилеп. На местото на настанот починал Б.В., возачот на возилото „Лада Рива“. Увид на местото на настанот извршиле Јавен обвинител и екипа од ПС Прилеп.
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчера попладне прилепчанецот загинал во сообраќајна несреќа на патот прилеп – село Присад. Тој управувал со автомобил лада, што се судрил со фолсфаген пасат.  Јавен обвинител  изврши увид на  местото  заедно со екипа од крим-техника при МВР.  Издадени се наредби за подигање и обезбедување на траги и предмети кои можат да послужат како доказ. Издадена е и наредба и за обдукција врз телото на починатиот за утврдување на причините за смртта.
| | веќе видена | слични

-Сообраќајна незгода се случила помеѓу патничко возило „Лада Рива“ (натоварено со нелегално исечени огревни дрва), управувано од Б.В. (37) и патничко возило „Фолксваген Пасат“, управувано од И.Ј.(38), двајцата од Прилеп. На местото на настанот починал Б.В., возачот на возилото „Лада Рива“, информираат од полицијата. Увид на местото на настанот извршиле Јавен обвинител и екипа од ПС Прилеп.
| | веќе видена | слични
4 копии

Основното јавно обвинителство Прилеп во четвртокот соопшти дека ја истражува сообраќајната несреќа од претходниот ден во која животот го загуби едно лице. Во средата околу 16,20 часот се случила сообраќајна незгода на патот Прилеп – село Присад, меѓу автомобил „фолксваген пасат“ управувано од жител на Прилеп и возило „лада 1600“ управувано од сега починатиот. Во несреќата животот го загуби возачот на „ладата“, жител на Прилеп на возраст од 36 години. Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Прилеп изврши увид на лице место заедно со екипа од крим-техника при МВР ПС Прилеп, издадени се наредби за подигање и обезбедување на траги и предмети кои можат да послужат како доказ. Издадена е и наредба за обдукција врз телото на починатиот за утврдување на причините за смртта.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Миле Јанакиески и Кирил Божиновски се жртви на политичкиот прогон и терор, но и одмазда, во контекст на покривањето на грешките на оваа хунта на власт. Со ...
сите 399 | | | веќе видена

Денес времето ќе биде облачно и студено со повремени врнежи, кои во западните делови ќе бидат претежно од снег. Во попладневните часови врнежите ќе преминуваат ...
сите 252 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва на трибината во Гостивар рече дека ќе победат на следните парламентарни избори без разлика дали тие биле ...
сите 231 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 345 | | | веќе видена

Албански медиуми кои се повикуваат на полициски извори тврдат дека поранешниот премиер Никола Груевски во Албанија влегол нелегално и тоа во близина на ...
сите 203 | | | веќе видена

Буџетот кој криминогената власт го предлага за 2019 година е мегаломански, расипнички и дополнително ќе ги осиромаши граѓаните на Република Македонија. Ова ...
сите 221 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 366 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОТКРИЕН ИДЕНТИТЕТОТ НА ЖРТВАТА: Педесетгодишна скопјанка загина во сообраќајката кај 'Ржаничино

Од:
До кого (е-маил):
Порака: