Странските компании во земјава очекуваат промени во судството кои ќе гарантираат владеење на правото

Странските компании во земјава кои помагаа за придвижување на домашната економија бараат законите да не бидат само на хартија туку да почнат да се ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Евроамбасадорот Самуел Жбогар се надева дека државата во јуни ќе добие позитивен одговор за почеток на пристапните преговори. Според него најголемото прашање ...
| | веќе видена | слични

Амбасадорот на Европската унија во земјава, Самуел Жбогар денеска присуствуваше на средба со ученици од гимназијата „Јане Сандански" во Струмица во рамки на ...
| | веќе видена | слични

Повод беше и претстојното учество на ученици од ова училиште, како единствено од Северна Македонија, на дискусијата во Брисел за иднината на Европската унија. ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии
2 копии

Со маската „Обединета Европа” – амбасадоре, има тука порака, синоќа на Фејсбук профилот се огласи шефот на македонската дипломатија, Никола Димитров. Тој ...
| | веќе видена | слични

Останато

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ во пресрет на утрешните саботни протести „Еден од пет милиони“, денеска изјави дека секој има право ...
сите 172 | | | веќе видена

Охрид, 22. март 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северeн правец. Максималната ...
сите 169 | | | веќе видена

,,Ова е ИД на денот на изборите . Ова е ИД денеска” , рече Трамп покажувајќи им на новинарите географска карта со бројни црвени точки претходнои со бела ...
сите 110 | | | веќе видена

На средбите  тој посочи дека во земјава откако е СДСМ на власт имаме се потешко секојдневие, неправди на секој чекор и огромна неспособност на власта да донесе ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Странските компании во земјава очекуваат промени во судството кои ќе гарантираат владеење на правото

Од:
До кого (е-маил):
Порака: