Странските инвестици дојдени лани: „Дура“ ќе добие девет, а за „Костал“ 10 милиони евра од државата

Американската инвестиција Дура Аутомотив доведена во 2018-та во слободните економски зони ќе добие вкупни субвенции од дури 9 милиони евра од државата. Ова е ...
| | веќе видена | слични

Поради задоцнување со исполнувањето на обврските за објавување јавна понуда за откуп на акции од акционерите на Afarak групацијата, финскиот финансиски ...
| | веќе видена | слични

Северна Македонија бележи најголем раст на странски директни инвестиции во Западен Балкан. Ова станува јасно од "Извештајот за инвестициите во светот 2019", ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кризата со пасошите нема да заврши на денот кога ќе пристигнат 100 илјади примероци од Германија. Во моментот за патна исправа чекаат над 20.000 граѓани но се ...
сите 202 | | | веќе видена

Вчера вечер во 22.30 часот на крстосница од бул.Браќа Ѓиноски и ул.Никола Парапунов во Гостивар се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Странските инвестици дојдени лани: „Дура“ ќе добие девет, а за „Костал“ 10 милиони евра од државата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: