`Стонси` на светска турнеја?

Легендарните рокери се на чекор до постигнување договор да тргнат на светска турнеја по повод 50 години од формирањето на бендот. "Ролинг стоунс" во живо? Тоа и не е новост, со оглед на пројдените километри и илјадници концерти во својата богата кариера. Но, "Стонси" на светска турнеја после 50 години од формирањето, е тоа е подвиг вреден за почит. Иако гласини за ваква турнеја има од пред неколку месеци, сега басистот на бендот Рони Вуд излезе со конкретна информација за медиумите. Тој во интервју за "Рaдио тајмс" истакна дека преговорите меѓу членовите се во финална фаза. "Турнеја? Тоа е феноменална идеја и на еден чекор сме до реализација. Сеуште немам детали, но факт е дека таа турнеја им ја должиме на нашите фанови, но и на самите себе" - истакнал Вуд. "Важно е секој од членовите на бендот да се чувствува опуштено и пријатно, да ги надминеме недоразбирањата и повторно да бидеме тим" - додал тој алудирајќи на честите препукувања на релација Мик Џегер и Кит Ричардс, особено откако гитаристот на ...
| | веќе видена | слични

Легендарните рокери на групата Ролинг Стоунс, веќе извесно време размислуваат да започнат светска турнеја во чест на 50. годишнината од своето постоење. Басистот Рони Вуд за еден американски магазин потврдил дека преговорите се веќе при крај. “Турнејата е прекрасна идеја и на само еден чекор сме од неа. Сеуште не ги знам сите детали, но факт е дека ова го должиме пред се на себе но исто така и на нашите фанови”, изјавил Вуд. “Најважно е сите да се чуствуваме пријатно, да ги надминеме разликите и повторно да бидеме тим”, додал музичарот, алудирајки на постојаните расправии меѓу пејачот Мик Џегер и гитаристот Кит Ричардс. Двете легенди на рокенролот се скараа околу податоците изнесени во автобиографијата на Ричадс – “Life”, во кој меѓу другото беше наведено дека Мик Џегер има мал полов орган. Последната турнеја на легендарната група Ролинг Стоунс беше во 2007. насловена како “Big Bang trek”. Нивните фанови уште од тогаш се надеваа дека рокерите повтоно ќе започнат со обиколка на светот на нивната 50. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бидејќи веќе неколку дена е во бегство, во Унгарија, екс премиерот Никола Груевски не се појави на денешното рочиште за “Насилството во Центар”. Од затворот ...
сите 289 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 289 | | | веќе видена

Во моментов не постојат официјални информации дали полицијата има сознанија дека Груевски е во земјата, штом потрагата ја започна пред неговиот дом. Единствено ...
сите 217 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 268 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 59 | | | веќе видена

Избеганиот Никола Груевски е во Унгарија каде што побара азил, а таму стигнал преку Црна Гора. Територијата на Црна Гора ја напуштил истиот ден преку ...
сите 146 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска нагласи дека нема никакви разногласија помеѓу вработените во неговата Администрација. – Во Белата куќа работите ...
сите 86 | | | веќе видена

Унгарската влада вели дека експремиерот на Македонија, Никола Груевски, кој е осуден на две години затвор, побарал азил поради закани за неговиот живот и ...
сите 468 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

`Стонси` на светска турнеја?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: