СКМ: Да престане со практиката на јавни прозивки и паушални констатации


Стопанската комора на Македонија дава целосна поддршка на активностите на Владата за зголемување на домашните и странските инвестиции, раст на вработеноста, ...
| | веќе видена | слични

Да престане практиката на јавни прозивки на компаниите во политички контекст и изнесување паушални констатации кои им нанесуваат штета на угледот. Фирмите ...
| | веќе видена | слични

Стопанска комора во одбрана на вицепремиерот, Кочо Анѓушев, по серијата скандали кои излегоа во јавноста дека добил грантови за свои фирми, од Фондот за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Макрон денеска ја почна националната дебата , што ќе трае во наредните три месеци . Дебатата ја почна со 600 градоначалници и локални функционери во малото ...
сите 160 | | | веќе видена

Ова тесто е готово за десет минути излегува меко, не се лепи за раце, добро се меси и што е најважно – не се распаѓа. 4 шолји од 2 дл брашно 2 лажици шеќер ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СКМ: Да престане со практиката на јавни прозивки и паушални констатации

Од:
До кого (е-маил):
Порака: