УНИБанка ги објави резултатите за првиот квартал од 2019

Компанијата Витаминка од Прилеп, во периодот јануари – март оваа година, оствари вкупна сеопфатна добивка од 12.174.000 денари, покажува билансот на успех ...
| | веќе видена | слични

Во периодот од 01.01.2019 до 31.03.2019 година Стопанска банка АД – Скопје оствари нето добивка пред оданочување во износ од 599.895 илјади денари, што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фото: Pixabay За Стопанска банка Битола првиот квартал од оваа година заврши со загуба од 25.746.000 денари, покажува билансот на успех објавен на Македонска ...
| | веќе видена | слични

Во првиот квартал од 2019 година, Централна кооперативна банка АД Скопје нема направено промени во сметководствените политики и методи на вреднување. Кон ...
| | веќе видена | слични

Во првиот квартал од 2019 година ТТК Банка АД Скопје дејствуваше во насока на остварување на своите приоритетни цели и задачи дефинирани во Деловната политика ...
| | веќе видена | слични

ТТК Банка АД Скопје за периодот јануари – март 2019 година оствари позитивен резултат и изнесува 5,7 милиони денари. Нето-приходите од камати како основна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На последниот работен ден од неделата според синоптичарите ќе имаме променливо облачно време со сончеви периоди. Наместа ќе биде нестабилно со врнежи од дожд и ...
сите 261 | | | веќе видена

 Тамара Тодевска ја направи горда цела Македонија со нејзиниот спектакуларен настап и пласманот во финалето на Евровизија 2019. Покрај , големите 5 земји кои ...
сите 220 | | | веќе видена

За време на првото претставување на новото кралско бебе, принцот Хари и Меган не ја сокриле среќата, а со новородениот син, само два дена после породувањето, ...
сите 63 | | | веќе видена

Министерката за правда, Рената Дескоска се сретна со Блу принт групата на граѓански организации со фокус на работа на следење на правосудните реформи и ...
сите 138 | | | веќе видена

Бензините поевтинија за денар , дизелот поскапе за половина ..Поголеми поместувања нема.. Од владата оценија , пристапот е коректен , иако пазарот е ...
сите 128 | | | веќе видена

Иако властите тврдат дека само со стапка на вакцинација од над 95%, ќе се обезбеди колективен имунитет, т.н. анти-ваксерско движење и понатаму се шири преку ...
сите 179 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УНИБанка ги објави резултатите за првиот квартал од 2019

Од:
До кого (е-маил):
Порака: