Заседава Советот на градот: извештај за буџетот и работата на јавните претпријатија

Советот на Град Скопје на денешната 15-та седница ќе расправа за поголем број извештаи за работата на Градот Скопје и на јавните претпријатија за првите шест ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во првата половина од тековната 2018 година фокусот во работењето на Стопанска банка а.д. Битола беше ставен врз остварување на клучните стратегиски и деловни ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Финансиските резултати во првата половина од 2018 година бележат значително зголемена профитабилност, како резултат на позитивниот ефект од залихите поради ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Една недела пред референдумот, директорот на УБК Горан Николовски во отвореното Студио 1 вели дека не постои директна закана врз безбедноста на Р. Македонија. ...
сите 225 | | | веќе видена

Референдумот е за преименување во Северна Македонија, за Спогодбата со Грција, за промена на Уставот, нема гаранција за членство во ЕУ... Му благодариме на ...
сите 43 | | | веќе видена

Независниот пратеник Ферид Мухиќ за „ А1он “ не сакаше да каже дали ќе излезе на претстојниот референдум за промена на името, како и дали ќе гласа за уставните ...
сите 131 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев оствари средба со претставници и припадници на заедниците на Бошњаци и Горани во Македонија и ...
сите 38 | | | веќе видена

И годинава на свеченото отворање на фестивалот „Браќа Манаки” во Битола се повтори истата пракса како и претходните години. По сликањето на црвениот тепих и ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заседава Советот на градот: извештај за буџетот и работата на јавните претпријатија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: