Стопанска Банка АД Скопје за периодот јануари-март 2019 прокнижи добивка од скоро 9 милиони евра

Во периодот од 01.01.2019 до 31.03.2019 година Стопанска банка АД – Скопје оствари нето добивка пред оданочување во износ од 599.895 илјади денари, што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во првиот квартал од 2019 година, Централна кооперативна банка АД Скопје нема направено промени во сметководствените политики и методи на вреднување. Кон ...
| | веќе видена | слични

Во првиот квартал од 2019 година ТТК Банка АД Скопје дејствуваше во насока на остварување на своите приоритетни цели и задачи дефинирани во Деловната политика ...
| | веќе видена | слични

ТТК Банка АД Скопје за периодот јануари – март 2019 година оствари позитивен резултат и изнесува 5,7 милиони денари. Нето-приходите од камати како основна ...
| | веќе видена | слични

Приходите од продажба за периодот јануари-март 2019 година изнесуваат 101.080 илјади денари. Во првото тримесечје во 2019 година вкупните расходи во ...
| | веќе видена | слични

Останато

 Тамара ја сподели фото-приказната за создавањето на фантастичниот, смарагдно зелен фустан кој го носеше на евровизиската сцена. Дело на Александар Ношпал, за ...
сите 417 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп му се заканил на Иран со уништување ако ги нападне американските интереси. Ако Иран сака да се бори, тоа и официјално ќе ...
сите 186 | | | веќе видена

Сите политички субјекти, и од власта, и од опозицијата, да го насочат своето делување во интерес на остварувањето на стратешките цели на Република Северна ...
сите 246 | | | веќе видена

Нешнл интерест Реализмот значи разбирање за различните интереси и црвени линии на државите. Неможноста ова да се оствари може да доведе до повторување на ...
сите 75 | | | веќе видена

Ќе беше многу „без везе“ да се откажевме од одење на Евровизија и со тие пари да купевме амбулантни возила, „пошто“ никој немаше да знае за нас, изјави ...
сите 55 | | | веќе видена

По оваа смена на Кикл , сите министри од коалициската партија си поднесоа оставки. ,,Во договор со претседателот на државата , му предложив на претседателот да ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стопанска Банка АД Скопје за периодот јануари-март 2019 прокнижи добивка од скоро 9 милиони евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: