49 загинати во терористички напад на две џамии во Нов Зеланд


2 копии

Двете џамии во градот Крајстчерч во Нов Зеланд, во кои во терористички напад беа убиени 50 луѓе, денеска се повторно отворени откако претходно беа обновени. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Муслиманскиот повик на молитва се слушна во петокот низ Крајстчерч и Нов Зеланд, каде што се собраа илјадници луѓе за да им оддадат почит на загинати 50 луѓе ...
| | веќе видена | слични

Муслиманскиот повик на молитва се слушна во Крајстчрч, Нов Зеланд каде се собрале илјадници луѓе за да им оддадат чест на 50 загинати лица кои беа усмртени од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Идентификувани се сите 50 жртви од терористичкиот напад на двете џамии во градот Крајстчерч во Нов Зеланд, соопшти полицијата. Од пописот на жртвите може да се ...
| | веќе видена | слични

Претседателката на Владата на Нов Зеланд, Џасинда Ардерн изјавила дека оваа земја ќе забрани употреба на полуавтоматско оружје како одговор на двојниот ...
| | веќе видена | слични

Снимките на безбедносните камери добиени од сопствениците на еден хотел на авенијата „Динс“ во Крајстчрч покажуваат дека напаѓачот кој во петокот уби 50 луѓе, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Француските вина и шкотското виски се дел од асортиманот производи на кои САД им воведоа дополнителни царини. Како што информираа од Соединетите држави ...
сите 334 | | | веќе видена

Поддршка за членство во ЕУ за северните соседи, изрази премиерот на Грција, Кирјакос Мицотакис пред почетокот на вчерашниот самит на Унијата, позиција која од ...
сите 530 | | | веќе видена

Турските воени сили ги обновиле нападите врз градот Рас ал Аин, во североисточниот дел на Сирија, и покрај претходно постигнатиот договор со САД за привремен ...
сите 826 | | | веќе видена

„Во Лигата на шампионите нема лесен натпревар и секој натпревар е важен. Овој е посебно важен дуел и верувам дека ќе се радуваме на победа. Спремни сме, ...
сите 151 | | | веќе видена

Горан Пандев за италијанските медиуми го пофали Елиф Елмас и вели дека најдоброто од него допрва доаѓа. Италија Елиф Елмас за многу кратко време стана хит во ...
сите 180 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Претседателот на Европската комисија Жан Клод Јункер предупреди дека ситуацијата ќе стане „исклучително комплицирана“ доколку Парламентот на Велика Британија ...
сите 336 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

49 загинати во терористички напад на две џамии во Нов Зеланд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: