Столтенбер во тридневна посета во САД


4 копии

Првиот контингент британски војници, во рамките на НАТО силите, пристигнал во Естонија, во широката акција која е спроведена за "Балтикот да се одбрани од ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот на Косово, Хашим Тачи испрати писмо до генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, објаснувајќи ја својата иницијатива за трансформација на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во Домот за култура „Ацо Шопов“-Штип синоќа се одржа промоција на кандидат за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ , Илчо Захариев и на советничката листа од 23 ...
сите 141 | | | веќе видена

 Човечкото тело е комплициран механизам кој е под влијание и на надворешни, и на внатрешни фактори. Многу психолози се согласни дека телото праќа сигнали кои ...
сите 39 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Столтенбер во тридневна посета во САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: