Столбот на одбраната на Вардар си замина – Калараш е нов член на Мотор

Глеб Калараш е последниот во низата ракометари од шампионската генерација на Вардар што си замина од редовите на европскиот првак. Калараш денеска и официјално ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Рускиот репрезентативец Глеб Калараш по само една сезона си заминува од европскиот шампион Вардар. 28-годишниот дефанзивец потпиша договор на три години со ...
| | веќе видена | слични

Одличниот дефанзивец, Глеб Калараш и официјално си замина од Вардар откако денеска беше промовиран како ново засилување на Мотор, клубот за кој настапуваше и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии
повеќе

Останато

Оваа работна недела временската прогноза ни носи доста променливо време и пад на температурите за неколку степени.Облачно, но со сончеви периоди, прогнозираат ...
сите 269 | | | веќе видена

Високата претставничка за надворешна политика и безбедност на Европската унија Федерика Могерини денеска изјави дека се надева оти на местото шеф на ...
сите 70 | | | веќе видена

Министерот за телекомуникации на Иран, Мухамед Џавад Азари Џароми порача преку Твитер дека американскиот сајбер напад на ирански цели не бил успешен, пренесе ...
сите 68 | | | веќе видена

Повеќе од 500.000 граѓани живеат под прагот на сиромаштија благодарение на оваа криминална влада.Секогаш кога СДСМ ќе се соочи со фактот дека граѓаните живеат ...
сите 214 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Столбот на одбраната на Вардар си замина – Калараш е нов член на Мотор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: