Димковски: Земјодлеците да не манипулираат со откупната цена на житото


6 копии

Трајан Димковски, шеф на Кабинетот на министерот за земјоделство, апелира земјоделците да не шират дезинформации околу откупната цена на пченицата. Според ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Денеска сакам да дадам изјава поради соопштувањето на цената на пченицата од страна на Министерството за земјоделие и советникот на кабинетот Трајан Димковски, ...
| | веќе видена | слични

Земјоделецот Оливер Маринков на својот Фејсбук статус пишува дека оваа влада е неспоособна и оти ги заборавиле земјоделците. Размислувам и не ми се верува! ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

По катастрофалната состојба со бостанот и пченицата, сега сливите се на ред. Имаат одлична реколта, но и голем проблем со пласманот. Производителите на сливи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството ги демантира земјоделците. Тврдат дека земјоделците не ја кажуваат вистината и манипулираат со овогодинешната откупна цена на пченицата. Сумата ...
| | веќе видена | слични

Жетвата заврши, пченицата е предадена, но производителите не се задоволни од цената по која е откупена. Пеце Шамбески од селото Радобор оваа година имаше 60 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гостин во последниот блок на Студио 1 беше Дејан Саздовски пилот и експерт за цивилна авијација, кој со домаќинот Сашо Ордановски зборуваше на тема: Зошто ...
сите 224 | | | веќе видена

Универзитетската професорка Гордана Силјановска Давкова, кандидат за претседател на Република Македонија од ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата ...
сите 214 | | | веќе видена

Британската Влада не може да предложи трето гласање за договорот за Брегзит, без да има промени во него, изјави денеска претседателот на Долниот дом на ...
сите 261 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател од СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски денес се сретна со граѓаните на Струмица. Пред граѓаните Пендаровски рече дека негова главна ...
сите 95 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп тврди дека е неправедно обвинет за масакрот во двете џамии на Нов Зеланд.Медиумите работат прекувремено за да ме обвинат ...
сите 161 | | | веќе видена

Денеска работните групи зборуваа за иднината на СЈО. На оваа тема во отвотеното Студио 1 телефонски се вклучи новинарот Антонио Крстевски кој е во ...
сите 157 | | | веќе видена

Целиот процес поврзан со случувањата на 27-ми април е политички монтиран и мотивиран. Пресудите се драконски и нарачани од ликови како Заев и Пендаровски кои ...
сите 285 | | | веќе видена

Српскиот претседател Александар Вучиќ постојано го споменува „македонското сценарио“, но тој греши и не разбира. Тоа што Вучиќ не го разбира и кога говори за ...
сите 184 | | | веќе видена

Претседалскиот кандидат на СДСМ и здружената коалиција, Стево Пендаровски е на врвот според број на следбеници на социјалната мрежа фејсбук, каде има безмалку ...
сите 74 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димковски: Земјодлеците да не манипулираат со откупната цена на житото

Од:
До кого (е-маил):
Порака: