Стојанче Ангелов: Строги, но праведни затворски казни за пеколниот план од 27 април

2 копии

Лидерот на партијата Достоинство преку социјалните мрежи ја коментира одлуката на судот кој денеска ја изрече пресудата со која обвинетите за случајот 27 април ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стојанче Ангелов, коментирајки ги денешните пресуди за настаните од 27 април на неговиот Твитер профил напиша: “Строги но праведни затворски казни за ...
| | веќе видена | слични

По упатените критики од Александар Пандов кон владејачката партија, генералот Стојанче Ангелов изјави дека поранешниот министер за внатрешни работи требало ...
| | веќе видена | слични

„Филип Петровски како кандидат за претседател на конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ во Струга јасно ги изнесе неговите ставови. Првиот став беше поништување на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претставникот на Европскиот парламент за Брегзит, Ги Верхофштат изјави дека сме сведоци на „момент за вистински револт“ поради Брегзит во Велика Британија, ...
сите 287 | | | веќе видена

Вчерашното соопштение на Министерството за правда во кое беше наведено дека законот за јавно обвинителство со кое се одредува идниот статус на Специјалното ...
сите 181 | | | веќе видена

Ниски температури и снег има во Далмација. На врвот на Брач на Видова гора наврна снег, а температурите паднаа за 15 степени во однос на температурите за ...
сите 205 | | | веќе видена

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ денеска изјави дека власта нема да исполни ниедно барање на опозицијата и ги повика граѓаните да не ги ...
сите 105 | | | веќе видена

Боинг 737 Макс, е модел на авион кој во две несреќи однесе 300 животи, а произведен е при брзање на компанијата Боинг да ја престигне конкуренцијата. Сега се ...
сите 34 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стојанче Ангелов: Строги, но праведни затворски казни за пеколниот план од 27 април

Од:
До кого (е-маил):
Порака: