Стоилковски: Лебот поскапе заради неодговорноста на власта


4 копии
9 копии

До овој момент големите фирми не ја имаат зголемено цената на лебот, информира министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство. -Доколку дојде до ...
| | веќе видена | слични
5 копии
9 копии
повеќе

Останато

По повод ненадејната смрт на градоначалникот на Охрид, Јован Стојаноски, денеска е прогласен Ден на жалост во Охрид.Советот на Општина Охрид вчера на вонредна ...
сите 157 | | | веќе видена

Париското државно обвинителство синоќа ја потврди смртта на петтата жртва од нападот во Стразбур. Се работи за полски државјанин. Во нападот беа ранети 11 ...
сите 260 | | | веќе видена

Лекарите и медицинскиот персонал го прекинуваат протестот на скопските клиники поради најавеното поскaпување на паркингот затоа што премиерот Зоран Заев им ...
сите 164 | | | веќе видена

Законот за амнестија ниту утре нема да биде пред пратениците. Предлог-текстот е подготвен, но треба да го разгледаат и усвојат партиските органи и правните ...
сите 167 | | | веќе видена

Францускиот премиер Едуар Филип во интервју за весникот „Лез Еко“ призна дека Владата направила грешки во кризата со протестите на „жолтите елеци“ и оти не ги ...
сите 124 | | | веќе видена

Одржувањето на уште еден референдум за ЕУ ќе ја прекине вербата кај британскиот народ, британската премиерка Тереза Мај ги предупреди пратениците, објави ...
сите 350 | | | веќе видена

Судењето за настаните од 27 април минатата година во Собранието на Република Македонија продолжува денеска во Кривичниот суд со изнесување дополнителни докази ...
сите 149 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стоилковски: Лебот поскапе заради неодговорноста на власта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: