Мицкоски: Промената на името на аеродромот и автопатот не носи добрососедски односи


3 копии

Промената на името на аеродромот и автопатот не носи добрососедски односи, рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервјуто за Гласот на ...
| | веќе видена | слични

На Македонија ѝ ги поткопавме темелите и од година на година како да ги губи интегративните фактори на заедништво. Македонија како да е заглавена во жив песок ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Александар Велики од денеска замина во историјата на скопскиот аеродорм, а автопатот Александар Македонски започнува да гради пријателство. Вака е согласно ...
| | веќе видена | слични

Аеродромот „Александар Велики“ и официјално стана Меѓународен аеродром Скопје, а автопатот „Александар Македонски“ стана „Пријателство“, објави Службен весник. ...
| | веќе видена | слични
5 копии
9 копии

„Меѓународен аеродром Скопје“ или во транскрипција, испишано на англиски јазик International Airport Skopje. Вчера во „Службен весник“ се објавени одлуките на ...
| | веќе видена | слични

  - Јавното претпријатие за државни патишта ја доби одлука за преименување на автопатот „Александар Македонски“ и ќе пристапи кон нејзина реализација. Ќе бидат ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии
повеќе

Останато

До унгарското Министерство за правда деновиве ќе биде доставено барањето со целокупната документација за екстрадиција на поранешниот премиер Никола Груевски, ...
сите 133 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

По протестите пред домовите на Арнаудов, Мукоски и Василевски, „Македонија-блокира“ предводена од Јанко Бачев и Филип Петровски денес ќе протестираат пред ...
сите 64 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 132 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 204 | | | веќе видена

Демант на објавена информација, барање за извинување и на крај тужба… Ова е процедурата за реагирање на објавена информација доколку сметате дека таа не е ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Промената на името на аеродромот и автопатот не носи добрососедски односи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: