Протест во Ѓаковица против Србите кои доаѓаат на чествување на Голема Богородица

2 копии

Албанците во Ѓаковица, западно Косово, почнаа протест против најавеното доаѓање на иселените Срби кои, по повод празникот Успение на Пресвета Богородица ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Косовскиот претседател Хашим Тачи им изрази поддршка на мајките од Ѓаковица во нивните барања за правда за убиените во војната од 1998-99, порачувајќи им дека ...
| | веќе видена | слични

Србите кои тргнаа кон Ѓаковица за празникот Богородица се токажаа по големите протести. Во одговорот на отвореното писмо на Здружението на мајките од Ѓаковица, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Еквадорски судија наложи поранешниот министер за надворешни работи, Рикардо Патино, познат поддржувач на основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, да биде уапсен ...
сите 166 | | | веќе видена

Потпретседателот на СДСМ, Оливер Спасовски, вчера попладне учествуваше на граѓанска трибина во Неготино каде со граѓаните разговараше за повеќе актуелни теми, ...
сите 339 | | | веќе видена

 Конкретни информации ќе имал во понеделник. На европската недела посветена на имунизација изјави дадоа министерот за здравство и претседателката на Комитетот ...
сите 334 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател од СДСМ и ДУИ, Стево Пендаровски во вечерашното гостување на телевизија Телма рече дека тој е задоволен од последните анкети.-Јас сум ...
сите 28 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска на митинг се обрати пред граѓаните во Општина Кратово. Мицкоски пред присутните истакна дека е дојдено ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Протест во Ѓаковица против Србите кои доаѓаат на чествување на Голема Богородица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: