Xiaomi Mi Max 3 Pro сеуште во игра: Snapdragon 710 и голема батерија од 6000mAh


Иако Xiaomi официјално го претстави Mi Max 3 минатата недела, компанијата не спомена ништо за постоењето на Pro верзија од уредот. И покрај тоа, изгледа дека Mi Max 3 Pro е сеуште во игра... За разлика од обичниот Mi Max 3, кој доаѓа со Snapdragon 636, Pro верзијата ќе доаѓа со помоќен, Snapdragon 710, процесор. Истоака, се зборува дека ќе вклучува уште поголема батерија, со капацитет од 6000 mAh. Покрај процесорот, ќе има уште неколку разлики меѓу двете верзии - повеќе меморија, смалени рамки, подобрени камери, променет дизајн и многу повеќе. Во меѓувреме, Mi Max 3 е достапен во Кина по цена од 250 и 295 долари, во зависност од верзијата. Како што веќе знаете, Xiaomi претстави два Mi Max 3 модели - 4GB RAM и 64GB меморија и 6GB RAM со 128GB меморија. Од останати спецификации вклучува голем, 7 инчен FHD+, дуален систем камери (12MP+5MP), 8 мегапикселна селфи камера и батерија од 5500mAh. Сега за сега, достапен е само во Кина.
| | веќе видена | слични

Motorola веќе е добро познато дека ќе настапи со нов смартфон од Android One програмата на Google која овозможува долготрајна софтверска поддршка и за поевтините мобилни уреди. Така, сега преку кинеската агенција TENNA стигна силна потврда за постоењето на Motorola One смартфонот и неговите спецификации. 6.18 инчен Full дисплеј со резолуција од 1080 x 2246 пиксели и висок размер од 19:9, ќе работи со осум-јадрен Snapdragon 636 процесор, 3, 4 или 6 GB RAM комбинирано со избор на 32, 64 и 128 GB вградена меморија и слот microSD мемориска картичка. Motorola One исто така ќе може да се пофали со квалитетна дуо главна камера составена од сензори со по 16MP + 5MP, додека пак на предната страна ќе има селфи камера со 12 мегапиксели. Motorola One треба да пристигне на 2 август.
| | веќе видена | слични

Lenovo подготвува нов интересен смартфон кој ќе има две слефи камери, од кои едната ќе има сензор од 13 мегапиксели, а втората сензор за длабочина од 5 мегапиксели. Овој модел под бројот L38031 веќе е откриен од страна на кинеската телекомуникациска агенција TENNA, што значи дека неговиот пласман и официјализирање се ближи наскоро. Lenovo L38031 моделот исто така ќе има модерен 5,7 инчен Full дисплеј, осум-јадрен процесор од 2.0 GHz, избор од 3 и 4 GB RAM, како и меморија од 32 и 64 GB ROM, со батерија од 2,970 mAh и Android 8.1 Oreo оперативен систем.
| | веќе видена | слични

Xiaomi во Мадрид ги претстави долго очекуваните смартфони Mi A2 и Mi A2 Lite пред полна сала. Кинескиот бренд докажа дека се наоѓа на 4 место во светот, што се мери по присутноста на претставниците од медиумите и ентузијастите. Mi A2 е наследник на популарниот A1 уред, но со многу подобрувања. Неговата Sony двојна камера од 12MP + 20MP овозможува чисти селфи слики, а батеријата од 3010mAh ќе ви овозможи достапност за подолго време поради AI режимите за енергетска ефикасност и технологијата за брзо полнење Quick Charge 3.0. Дизајн и дисплеј Xiaomi Mi A2 е дизајниран со 7,3мм дебелина, совршено се слива во раката кога го држите и има IPS LCD дисплеј со големина од 5.99 инчи. Соодносот меѓу екранот и телото изнесува 77.4%. Располага со резолуција од 1080 x 2160 pixels, и густина на пиксели од 403ppi. Mi A2 Lite има слободен облик на цел екран и големина на екран од 5,83 инчи, со сооднос од 19:9 и прикажува повеќе содржини на една страна, додека засекот на екранот на телефонот може да се прилагоди по личните ...
| | веќе видена | слични

Sony Mobile најверојатно ќе настапи на сцената на претстојниот саем IFA 2018 во Берлин, а меѓу новитетите кои ќе ги претстави се очекува да биде новиот смартфон Sony Xperia XA3. Sony Xperia XA3 веќе се појави на сајтот на кинеската агенција за телекомуникации TENNA според која ќе има Full дисплеј со HD+ резолуција од 2160 x 1080 пиксели со модерен размер од 18:9. Тоа е засега се што е познато за Sony Xperia XA3, па затоа наскоро очекуваме повеќе детали.
| | веќе видена | слични

Xiaomi Pocophone F1 дефинитивно ќе биде еден од најмоќните смартфони на европскиот пазар, а притоа и еден од најевтините. Нова потврда за неговиот хардвер стигна благодарение на Bluetooth сертификатот на Xiaomi Pocophone F1 каде се откриваат повеќе детали. Xiaomi Pocophone F1 ќе работи со моќниот осум-јадрен Snapdragon 845 процесор, ќе има 8 GB RA, 128 GB вградена меморија, двојна камера со сензори од 12+5 мегапиксели, 20 мегапикселна селфи камера со вештачка интелигенција, како и Android 8.0 Oreo оперативен систем. Xiaomi Pocophone F1 треба кон почетокот на есента да пристигне во Европа, па останува уште да се открие и неговата цена.
| | веќе видена | слични

На интернет се појавија нови рендери на смартфонот Sony Xperia XZ3. Се очекува јапонската компанија да го претстави на саемот IFA во Берлин, што ќе започне на крајот на август. Од објавените фотографии на сајтот CompareRaja, кои се создадени врз основа на фабрички CAD датотеки, се гледа дека дизајнот е многу сличен со оној на Xperia XZ2, но сепак финалниот изглед може да се разликува малку од прикажаното. Камерата е единечна, што е крајно непитично за модел од оваа класа во оваа година и тоа откако XZ2 Premium нуди таква. Тоа пак најверојатно значи дека Sony измислиле други трикови за да ги импресионираат љубителите на мобилната фотографија. Очекуваните димензии на Xperia XZ3 се 158.3 x 73.08 x 9,9 / 10,1 мм. Од Xperia XZ3 очекуваме водоотпорно куќиште, 5.7-инчен 18: 9 екран, чипсет Snapdragon 845, 6GB RAM, 64GB / 128GB вградена меморија и батерија со капацитет 3240 mAh. Текстот Се појавија нови рендери на Sony Xperia XZ3 (ВИДЕО) е превземен од USB.mk .
| | веќе видена | слични

Xiaomi во Мадрид ги презентираше Mi A2 и Mi A2 Lite. Mi A2 е наследник на популарниот A1, кој има ултратенок дизајн од 7,3мм и совршено е удобен во раката, со селфи камера Sony 12MP и задна двојна камера од 20MP, што помага да се направи чиста и квалитетна фотографија. Батеријата со капацитет од 3010mAh не смее да се занемари, која дополнително е потпомогната во енергетската ефикасност од вештачката интелигенција и технологијата за брзо полнење QC3.0. Предната камера поседува HDR режим, специјално оптимизиран за припадничките на понежниот пол, кој вади кристално чисти слики и дење и ноже. Mi A2 има Snapdragon 660 процесор со Artificial intelligence engine и работна меморија од 6GB + 128GB внатрешна меморија. Mi A2 Lite има дијагонала од 5,83 инчи со дизајн со засек за да го искористи целиот преден панел. Удобен е за држење во рака и целосно прилагоден за работа со една рака. Располага со 12MP + 5MP задна AI двојна камера, а има и опција за AI портрет. Точно ги препознава рабовите на сликата и произведува ...
| | веќе видена | слични

Како и што беше очекувано, Xperia XZ3 доаѓа со мали промени во дизајнот, во однос на сегашниот Xperia XZ2. Но, не очекуваат интересни промени во други делови од неговите карактеристики... Додека според првичните гласини новиот уред на Sony требаше да доаѓа со дуален систем камери, новите бенчмарк листи покажуваат различни информации. Според GFXBench, уредот ќе доаѓа со неверојатна камера од 47 мегапиксели, способна за снимање на 4K видеа. Доколку точни, новиот уред на Sony несомнено ќе има една од најдобрите камери меѓу најпопуларните смартфони. Покрај главниот сензор, на предната страна ќе се наоѓа камера од 12 мегапиксели. Истотака, во внатрешноста не очекува Snapdragon 845, заедно со 6GB RAM и 64GB меморија. Претставувањето на Xperia XZ3 го очекуваме на 30 август.
| | веќе видена | слични

Motorola развива наследник на паметниот телефон Мото Х4, наречен One Power, кој работи на Android One. Официјалната промоција на пазарот се очекува да се случи во рок од неколку недели. Во Интернет сега излегоа податоци кои откриваат повеќе детали за техничките спецификации на Motorola One Power. Новиот паметен телефон ќе им понуди на потрошувачите голем 6.2-инчен дисплеј кој поддржува резолуција од 2246×1080 пиксели со сооднос од 18:9. Во горниот дел ќе има „Notch“ отвор, во кој е позиционирана предната камера за селфи и НD видео разговори, која е со 8 MP рeзолуција, информира SlashLeaks. На задната страна ќе има сензор од 16MP каде најверојатно ќе се наоѓа сензорот за отпечатоци. Компанијата ќе продаде повеќе конфигурации со меморија од 3GB, 4GB, 6GB RAM и вградена меморија од 32GB / 64GB. Дополнителен слот за microSD ќе ви овозможи да се зголеми за уште 128GB. Сè уште не знаеме на кој процесор ќе работи новиот паметен телефон. Се очекува компанијата да користи чип на Qualcomm, кој е или Snapdragon 636 или ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Мерката притвор од 30 дена на Јанева и беше доделена поради можност од бегство, влијание врз сведоци и инволвирани во истрагата за предметот „Рекет“ и ...
сите 752 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска во Општина Новаци, на настанот по повод увидот на напредокот на работите на магистралниот гасовод Неготино – Прилеп – Битола, ...
сите 352 | | | веќе видена

На прашањето: дали очекува да почнат лични дисквалификации врз неа и врз дел од обвинителите во тимот како тоа дека против Катица Јанева се водела судска ...
сите 339 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски го прашува републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески каде се парите од рекетот ако објавениот извештај навистина ...
сите 153 | | | веќе видена

Објавувањето на записникот од страна на еден портал само покажува колку е порозно и некадарно обвинителството, вели за Пресинг Тв адвокатот Звонко ...
сите 226 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Xiaomi Mi Max 3 Pro сеуште во игра: Snapdragon 710 и голема батерија од 6000mAh

Од:
До кого (е-маил):
Порака: