Стевоски: Општинската комунална полиција која ќе ја воведам ќе создаде ред во Охрид

- Неспорен е фактот дека урбаната владее во градот Охрид. Денеска во Охрид сме сведоци и можеме да видиме згради кои ги надминуваат предвидените габарити. Ние ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Негативна страна ми е тоа што не можам да се помирам со фактот што во овој град се уште владее урбаната и криминогена мафија која ни го уништува градот. и ...
| | веќе видена | слични

Еден од главните приоритети на мојот двегодишен мандат ќе биде локалната општинска полиција која ќе работи 24/7 и преку која верувам дека ќе се воведе ред во ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот за градоначалник на Охрид, Стевче Стевоски во дебатното соочување со останатите кандидати на ТВМ Охрид, за проблемот со инфраструктурата ги обвини ...
| | веќе видена | слични

- Јас како градоначалник ќе дадам целосна поддршка на инвеститорите кои би дошле во градот Охрид. Токму тие ќе донесат поголем приход во општината и затоа ...
| | веќе видена | слични

- Да застанеме заедно против моќниците и да ги поддржиме младите за својата иднина да ја гледаат тука, во Охрид, порача кандидатот за Градоначалник на Охрид, ...
| | веќе видена | слични

Градот Охрид треба во целост да го развива туризмот. За жал немаме доволно капацитети да го развиваме високиот туризам но затоа можеме целосно да се насочиме ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не се претставив како жртва, јас бев жртва. Со целокупниот процес и изнуда што беше правен од страна на оваа злосторничка група, предводена од Бојан Јовановски ...
сите 672 | | | веќе видена

Aко некој на јавна функција носи одлуки без да има правен основ, тоа е кривично дело за злоупотреба на положбата и тоа е кривично дело кое не застарува и нема ...
сите 339 | | | веќе видена

Иако работата е завршена околу членот 11 од Законот за помилување, во емисијата „Вин Вин“ на Телма телевизија пратеникот Антонијо Милошоски истакна дека ...
сите 319 | | | веќе видена

По масовниот протест од минатата недела, членови и поддржувачи на локалната иницијатива Fridays for future и овој петок се собраа да продискутираат за ...
сите 103 | | | веќе видена

Веќе полека се приближуваме кон крајот на оваа година. Новата година симболизира и нов почеток, време кога непосакуваните работи треба да ги оставиме во ...
сите 146 | | | веќе видена

Кумановец на возраст од 28 години е повреден и пренесен во болница, откако во неговиот дом во селото Доброшане експлодирала плинска боца.Како што информираат ...
сите 103 | | | веќе видена

Лицемерието на СДСМ нема крај. Денеска ќе ви презентираме еклатантен случај како се фатени живи во креирање лажни вести и чистото лицемерие и политиканство на ...
сите 58 | | | веќе видена

И претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ѝ верува на баба Перса. Суровиот живот во Волково е ситината која излегува на површина, вели Мицкоски ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стевоски: Општинската комунална полиција која ќе ја воведам ќе создаде ред во Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: