Stand-up comedy: Никола Тодороски во Џубокс

Stand-up comedy сцената во Македонија е можеби млада и мала, ама е густо и квалитетно збиена во кабаре клубот Џубокс. Месецов во Џубокс се смеевме со Бојан Велевски, Горан Ман, Сашко Коцев и Марјан Ѓорѓиевски, а февруарскиот поход ќе го затвори Никола Тодороски. Младиот актер од Охрид веќе ја најави втората сезона на „Идиотека“, а тазе материјалот ќе го слушнеме оваа среда од 22h во Џубокс. Сите кои веруваат во охридско-скопските пријателства или барем во моќта на смеата и алкохолот нека си резервираат место на 077 593 867 и 076 489 475. Картата од 150 денари вклучува и 20% попуст на сите нарачки за време на настапот.
| | веќе видена | слични

Кабаре-клубот „Џубокс“ и оваа среда продолжува со својата стенд-ап програма, а за вечерва е најавено гостување на младиот охридски стендап комичар и актер Никола Тодороски. Младиот актер од Охрид веќе ја најави втората сезона на „Идиотека“, а тазе материјалот ќе го слушнеме оваа среда во Џубокс со почеток во 22 часот. Сите кои веруваат во охридско-скопските пријателства или барем во моќта на смеата и алкохолот нека си резервираат место. Влезницата е 150 денари вклучува и 20отсто попуст на сите пијачки за време на настапот.
| | веќе видена | слични

Останато

Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и екс секретарот на Владата, Кирил Божиновски денеска во раните утрински часови се најдоа зад решетки. ...
сите 182 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 112 | | | веќе видена

„Зоран Заев и Оливер Спасовски знаеја дека Никола Груевски не е во партискиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, но одлучија да претресуваат и заплашуваат партиски членови и ...
сите 160 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 91 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 29 | | | веќе видена

Министерството за правда ја почна постапката за екстрадиција на бегалецот Никола Груевски од Унгарија во Македонија. Премиерот Зоран Заев изрази уверување дека ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Stand-up comedy: Никола Тодороски во Џубокс

Од:
До кого (е-маил):
Порака: