Сашко Коцев во „Џубокс“

Публиката може да здивне! По долга пауза повторно ќе се смееме со Сашко Коцев на stand-up comedy вечер во Џубокс. Домашниот пионер во оваа дисциплина во среда во 22h ќе одржи блиска средба со најбрзите што ќе успеат да си фатат место на 077 593 867 и 076 489 475. Влезниците се 200 денари, срамно мала цена за дружба со една филмска ѕвезда :) фото: facebook.com/jukebox.cabaret
| | веќе видена | слични

Познатиот актер и водител Сашко Костов по мала пауза повторно се враќа со своите стенд-ап вечери во ноќните клубови низ Скопје. Шармантниот кумановец кој според многумина е пионер во оваа дисциплина вечерва со почеток во 22 часот ќе ја забавува скопската публика во клубот „Џубокс“. Влезниците за вечерашното стенд-ап шоу се по цена од 200 денари.
| | веќе видена | слични

Останато

Една недела пред референдумот, директорот на УБК Горан Николовски во отвореното Студио 1 вели дека не постои директна закана врз безбедноста на Р. Македонија. ...
сите 226 | | | веќе видена

Договорот од Преспа овозможува напредок и подготовка за иднината, се вели во директната видео порака на францускиот Претседател, Емануел Макрон до граѓаните на ...
сите 41 | | | веќе видена

Независниот пратеник Ферид Мухиќ за „ А1он “ не сакаше да каже дали ќе излезе на претстојниот референдум за промена на името, како и дали ќе гласа за уставните ...
сите 131 | | | веќе видена

И годинава на свеченото отворање на фестивалот „Браќа Манаки” во Битола се повтори истата пракса како и претходните години. По сликањето на црвениот тепих и ...
сите 71 | | | веќе видена

Со цел Зоолошката градина во Скопје да добие еден сосема нoв и убав лик, деновиве е поставена нова урбана опрема. Опрема се состои од нови клупи, каде ...
сите 29 | | | веќе видена

Од вчера стапи во сила договорот за взаемно признавање на возачките дозволи меѓу Македонија и Германија. Договорот го потпишаа Министерот за внатрешни работи ...
сите 79 | | | веќе видена

Ни пристигна и таа прекрасна есен, според многумина најубаво годишно време … Сепак, Меркур е денес во квадрат со Сатурн, а почетокот на есента се карактеризира ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сашко Коцев во „Џубокс“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: