Скопските општини дел од проектот „Европска Зоолошка“


Посетител на една Зоолошка градина на Тајланд го сними страшниот момент кога еден крокодил за малку ќе продолташе човек. Како што пренесуваат локалните ...
| | веќе видена | слични

Скопската Зоолошка градина ечи од детскиот џагор и смеа, главна причина е новиот жител, 6- месечното албино кенгурче Арчибалд. Сите албино животни се вистинска ...
| | веќе видена | слични

Кога студентот Махмуд Сархан ја обиколувал зоолошката градина во Каиро, се надевал дека ќе види зебри, но наместо тоа дочекал интересна глетка. Сархан го ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Животните во Зоо Скопје го претчувствувале катастрофалниот земјотрес Скопската Зоолошка градина на Фејсбук објави статус со кој се раскажува како реагирале ...
| | веќе видена | слични

Скопје со повеќе активности и манифестации одбележува 55 години од катастрофалниот земјотрес во 1963 година, во кој 1.070 луѓе го загубија животот, а 3.000 беа ...
| | веќе видена | слични

Останато

Членките на Советот за соработка во Персискиот Залив (ГЦЦ), што го сочинуваат арапските монархии од регионот, започнаа со зајакнати безбедносни патроли во ...
сите 166 | | | веќе видена

Стево Пендаровски веќе ги постави кадровските основи на неговиот кабинет. Генерален секретар на претседателската служба е досегашниот владин портпарол Миле ...
сите 214 | | | веќе видена

Пресреќна сум што фотографијата фантатстично се вклопи во пораката на песната – биди горда со она што си! Не давај никој да ти ги сосече крилјата!, раскажува ...
сите 258 | | | веќе видена

Тамара Тодевска која со песната „Proud“ го освои осмото место на евровизиското финале во Тел Авив, што е најголем успех за земјава досега на Евросонг, вечерва ...
сите 211 | | | веќе видена

Слушајќи го претседателот на САД, Доналд Трамп, тој практично звучи како отпадник во сопствената администрација: осамен службеник подготвен да прифати дека ...
сите 84 | | | веќе видена

Претседателот на мандатно – имунитетната комисија Павле Богоевски ќе ја води комисиската расправа за одземање на пратеничкиот мандат на поранешниот премиер ...
сите 199 | | | веќе видена

Цената на нафтата на светските берзи порасна на 73 долари за барел поради намалувањето на понудата и загриженоста поврзана со нов можен прекин на испораката од ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопските општини дел од проектот „Европска Зоолошка“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: