[Став] Време е да се разобличат скриените пораки на „Плачеш ко девојче!“, „Издржи, маж си!“


Феминизмот не само што се залага за подобрување на положбата на жените, туку исто така се обидува да ги разобличи и родовите стереотипи кои им штетат на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Повторно е докажано дека родовите стереотипи уште долго време нема да изумрат. Често се залажуваме себеси, верувајќи дека сите веќе знаат дека поделбите на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Екипата на „Бутел“ го совлада „Металург 2“ со 29:23 (14:10) во натпревар од ракометната Суперлига. Домашните постојано водеа и рутински ја одржуваа предноста и ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

[Став] Време е да се разобличат скриените пораки на „Плачеш ко девојче!“, „Издржи, маж си!“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: