[Став] Како локалните избори во Истанбул ја обликуваат иднината на „Ердогановата Турција“

Минатонеделните настани поврзани со судските одлуки за исходот на локалните избори во Истанбул го отвори патот за развој на нов натпревар. Тоа неизбежно ќе ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Муамер Ајдин, еден од кандидатите за градоначалник на ИСтанбул, нема да учествува на прегласувањето за управител на градот на Босфорот со цел неговите гласови ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Еден од кандидатите на опозицијата за градоначалник на Истанбул, Муамер Ајдин денеска објави дека ја повлекува својата кандидатура на повторените избори што ќе ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Стотици демонстранти се собраа синоќа на улиците на Истанбул, изразувајќи несогласување со одлуката на Врховната изборна комисија на Турција, која ги поништи ...
| | веќе видена | слични

Курдскиот милитантни лидер Абдулах Оџалан затворен е веќе две деценије на остров во близина на Истанбул. Но, тоа не го спречува да има политичко влијание кое ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии

Колумнистот Јавуз Селим Демираг во болница откако беше претепан со безбол палки, соопшти дневниот весник „Јеничаг“.Весникот наведува дека нивниот колумнист бил ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

 Тамара ја сподели фото-приказната за создавањето на фантастичниот, смарагдно зелен фустан кој го носеше на евровизиската сцена. Дело на Александар Ношпал, за ...
сите 417 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп му се заканил на Иран со уништување ако ги нападне американските интереси. Ако Иран сака да се бори, тоа и официјално ќе ...
сите 186 | | | веќе видена

Сите политички субјекти, и од власта, и од опозицијата, да го насочат своето делување во интерес на остварувањето на стратешките цели на Република Северна ...
сите 246 | | | веќе видена

Нешнл интерест Реализмот значи разбирање за различните интереси и црвени линии на државите. Неможноста ова да се оствари може да доведе до повторување на ...
сите 75 | | | веќе видена

Шокантна изјава на Тамара за 1тв во која таа тврди дека настапот во Израел е многу поважен од набавка на амбулантни возила затоа што без Евровизија никој ...
сите 54 | | | веќе видена

По оваа смена на Кикл , сите министри од коалициската партија си поднесоа оставки. ,,Во договор со претседателот на државата , му предложив на претседателот да ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

[Став] Како локалните избори во Истанбул ја обликуваат иднината на „Ердогановата Турција“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: