„Сите сити“ – нов систем за донирање на вишокот храна


6 копии

Теренските анализи идентификуваа околу 13.000 граѓани, по што ние сме решени по секоја цена да најдеме начини за што повеќе луѓе да обезбедиме со храна, вели ...
| | веќе видена | слични

За да се надмине овој проблем, граѓанската организација „Ајде Македонија“ со поддршка на Швајцарската амбасада, УСАИД, Мировниот Корпус, Националниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Околу 1000 лица од социјално ранливи категории бесплатно ќе добиваат по два оброци дневно преку првиот систем за донирање храна “Сите сити “. За почеток ...
| | веќе видена | слични

Околу половина милион граѓани во Македонија јадат еднаш на ден, додека секој петти жител со многу потешкотии го обезбедува парчето леб. За да им излезат во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Поранешниот министер Миле Јанакиески е пуштен во домашен притвор. „Жалбата на М.Ј. се уважува, па мерката притвор се заменува со мерка куќен притвор во траење ...
сите 360 | | | веќе видена

Покојниот Шабан Шаулиќ во една прилика за медиумите признал дека се кае што со години носел перика, па открил дека тоа го направил заради славниот кошаркар. ...
сите 257 | | | веќе видена

Претседателот на Комисијата, Павле Богоевски ја презакажа за утре седницата поради повеќемината говорници кои се пријавиле за збор, а во текот на дискусијата ...
сите 325 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст“ што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 99 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

Демократите во Претставничкиот дом на американскиот Конгрес денеска претставија резолуција со која се бара суспендирање на вонредната состојба во земјата, што ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Сите сити“ – нов систем за донирање на вишокот храна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: