Како се гради бизнис и бренд од 0? Startup Grind со Нина од Grouper, 24 март

2 копии

Следниот Startup Grind го закажавме за 24 март, четврток, 17.30 – 20.30 часот во просториите на Seavus инкубатор. Имаме супер говорничка, Нина Ангеловска, ко-основач на Grouper , двигател на македонската е-трговија Нина го започна Grouper во 2011-та, собирајки храброст да ја размрда е-трговијата во време кога помалку од 1% од плаќањето беше онлајн со картички. Денес по 5 години, Grouper е единствениот сервис за групно купување кој не само што опстана на пазарот, туку стана лидер и синоним за е-трговија во земјата. Секоја година има по 20.000 нови корисници, по 300 нови соработници, и по 4.000 нови зделки, достигнувајќи скоро 400.000 продажби во 2015-та година. Нина ќе ни открие Како се гради бизнис и бренд од 0 со пари од студентски натпревар? Раст (да не речеме „growth-hacking”): како да освоите 40% од еден пазар? Како и основачот да расте со бизнисот, да почне да делегира и да се откаже од целосна контрола? Како да се справите со агресивна конкуренција и да ја направите нерелевантна? Како се ...
| | веќе видена | слични

Нина Ангеловска, ко-основач на Grouper, ќе биде говорник на следниот Startup Grind што ќе се случува на 24 март, четврток, од 17.30 до 20.30 во просториите на Seavus инкубатор. Нина ќе зборува за тоа како се гради бизнис и бренд од нула со пари од студентски натпревар, како да освоите 40% од еден пазар, како и основачот да расте со бизнисот, да почне да делегира и да се откаже од целосна контрола, како да се справите со агресивна конкуренција и да ја направите нерелевантна, како се гради култура на бизнис што постојано иновира, како да вработите продуктивни луѓе кои имаат фит со културата, што сè се мери и како да носите одлуки базирани на метрики? Нина го започна Grouper во 2011 година, собирајќи храброст да ја размрда е-трговијата во време кога помалку од 1% од плаќањето беше онлајн со картички. Денес, по пет години, Grouper е единствениот сервис за групно купување кој не само што опстана на пазарот, туку стана лидер и синоним за е-трговија во земјата. Секоја година има по 20.000 нови корисници, по 300 ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Во Апелацискиот суд каде што судиите имаат одговорност за тоа во кој правец ќе продолжи да се движи македонското судство: Дали ќе се издигне над состојбите и ...
сите 377 | | | веќе видена

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 404 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 110 | | | веќе видена

Азилот што го доби екс премиерот Никола Груевски му дава право слободно да се движи само на унгарска територија, но не и надвор од неа – објаснува за Нова ...
сите 162 | | | веќе видена

Опозицијата во националниот парламент на Унгарија ја доведе во прашање политиката на азил на власта поради аферата со бегството на поранешниот македонски ...
сите 523 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 34 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како се гради бизнис и бренд од 0? Startup Grind со Нина од Grouper, 24 март

Од:
До кого (е-маил):
Порака: