Како се гради бизнис и бренд од 0? Startup Grind со Нина од Grouper, 24 март

2 копии

Следниот Startup Grind го закажавме за 24 март, четврток, 17.30 – 20.30 часот во просториите на Seavus инкубатор. Имаме супер говорничка, Нина Ангеловска, ко-основач на Grouper , двигател на македонската е-трговија Нина го започна Grouper во 2011-та, собирајки храброст да ја размрда е-трговијата во време кога помалку од 1% од плаќањето беше онлајн со картички. Денес по 5 години, Grouper е единствениот сервис за групно купување кој не само што опстана на пазарот, туку стана лидер и синоним за е-трговија во земјата. Секоја година има по 20.000 нови корисници, по 300 нови соработници, и по 4.000 нови зделки, достигнувајќи скоро 400.000 продажби во 2015-та година. Нина ќе ни открие Како се гради бизнис и бренд од 0 со пари од студентски натпревар? Раст (да не речеме „growth-hacking”): како да освоите 40% од еден пазар? Како и основачот да расте со бизнисот, да почне да делегира и да се откаже од целосна контрола? Како да се справите со агресивна конкуренција и да ја направите нерелевантна? Како се ...
| | веќе видена | слични

Нина Ангеловска, ко-основач на Grouper, ќе биде говорник на следниот Startup Grind што ќе се случува на 24 март, четврток, од 17.30 до 20.30 во просториите на Seavus инкубатор. Нина ќе зборува за тоа како се гради бизнис и бренд од нула со пари од студентски натпревар, како да освоите 40% од еден пазар, како и основачот да расте со бизнисот, да почне да делегира и да се откаже од целосна контрола, како да се справите со агресивна конкуренција и да ја направите нерелевантна, како се гради култура на бизнис што постојано иновира, како да вработите продуктивни луѓе кои имаат фит со културата, што сè се мери и како да носите одлуки базирани на метрики? Нина го започна Grouper во 2011 година, собирајќи храброст да ја размрда е-трговијата во време кога помалку од 1% од плаќањето беше онлајн со картички. Денес, по пет години, Grouper е единствениот сервис за групно купување кој не само што опстана на пазарот, туку стана лидер и синоним за е-трговија во земјата. Секоја година има по 20.000 нови корисници, по 300 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Памела Андерсон беше гостинка на синоќешната вечера на фудбалскиот клуб Олимпик од Марсеј , каде се собирала помош за сиромашните деца од градот. наеднаш , во ...
сите 225 | | | веќе видена

Дали потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири прави пуч во ИВЗ или во партијата? Во екот на изборната кампања Зекири бара чистка во неговата матична партија, а ...
сите 365 | | | веќе видена

Како исходот од првиот круг на македонските претседателски избори ќе влијае на политичките елити, на вториот круг, и воопшто на политичката ситуација во ...
сите 290 | | | веќе видена

Почна пријавувањето на болните и изнемоштени лица, кои во првиот круг на претседателските избори биле спречени да се пријават во Општинската изборна комисија. ...
сите 229 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како се гради бизнис и бренд од 0? Startup Grind со Нина од Grouper, 24 март

Од:
До кого (е-маил):
Порака: