Овие ритуали за новогодишната ноќ привлекуваат пари како магнет

Први јануари се ближи. Кој не би сакал „да се бања во пари“ и тоа што побрзо. За среќа новогодишната ноќ е блиску, а токму таа има неверојатна моќ и силна енергија која може радикално да ви го промени животот. Дали би сакале Новата година да биде продуктивна за вас, а посебно на финансиско поле? Овие ритуали ќе ви помогнат да привлечете пари во претстојната година Ташничка за собирање пари Подгответе жолта, црвена или златна ташна. Ставете внатре 12 жолти парички и закачете ја на елката. Таков едноставен ритуал ќе ви помогне да останете финансиски успешни во текот на претстојните 12 месеци. Две комбинации за облекување Ако имате можност, погрижете се во новогодишната ноќ да имате две комбинации за облекување. Во едната треба да ја поминете минатата година, периодот до полноќ, а во другата ќе ја запознаете Новата година. Овој ритуал ќе придонесе за успех на сите полиња. Пари Овој духовит ритуал многу брзо може да ја привлече потребната количина на пари во вашиот дом. Во очи Нова година, нацртајте со маркер на ...
| | веќе видена | слични

На сите ни требаат пари бидејќи долго време живееме во време на немаштија и несигурност. Некои од нас играат лото, мажите не излегуваат од кладилници, а во најлош случај, шансите често се сведуваат на коцка. Според едно старо верување, парите ќе се сочуваат во вашиот дом ако ги чувате монетите што ги добивате на едно посебно место. Извлечете две до три монети од купчето, заврзете ги со посилен коноп и потоа попрскајте ги со сол. Се верува дека на овој начин вашиот дом ќе привлече среќа кога станува збор за материјална благосостојба.
| | веќе видена | слични
2 копии

Можеби ќе се изненадите ако направите вака На сите ни требаат пари бидејќи долго време живееме во време на немаштија и несигурност. Украсете го својот дом и извлечете позитивна енергија! Некои од нас играат лото, мажите не излезат од кладилници, а во најлош случај, шансите често се сведуваат на коцка. Според старото верување, парите ќе се сочуваат во вашиот дом ако ги чувате монетите што ги добивате на едно посебно место. Ова растение привлекува среќа и предизвикува несреќа од дома! Извлечете две до три монети од купчето, заврзете ги со посилен коноп и потоа попрскајте ги со сол. Се верува дека на овој начин вашиот дом ќе привлече среќа кога станува збор за материјална благосостојба.
| | веќе видена | слични
3 копии

Новата година означува нов почеток, па затоа во многу земји постојат верувања дека ако направите одредени работи оваа ноќ, ќе може да влијаете на судбината во текот на наредната година. Едно такво веривање е да ставите 12 ливчиња со 12 желби испишани на секое од нив под перницата. Наредното утро извадете три ливчиња, се верува дека оние желби кои ќе ги извчечете ќе ви се исполнат во текот на годината. Друго новогодишно верување е да ставите 4 карти со ликот на крал под перницата и да преспиете. Наредното утро извлечете една карта, ако извлечете крал лист, тоа значи дека вашиот избраник ќе биде постар. Ако е крал детелина, тоа значи дека ќе има брак зад себе. Ако е крал срце означува некој помлад од вас , а а ко пак е крал баклава тогаш тоа че биде некој што го познавате.
| | веќе видена | слични

Едно такво веривање е да ставите 12 ливчиња со 12 желби испишани на секое од нив под перницата. Наредното утро извадете три ливчиња, се верува дека оние желби кои ќе ги извчечете ќе ви се исполнат во текот на годината. Друго новогодишно верување е да ставите 4 карти со ликот на крал под перницата и да преспиете. Наредното утро извлечете една карта, ако извлечете крал лист, тоа значи дека вашиот избраник ќе биде постар. Ако е крал детелина, тоа значи дека ќе има брак зад себе. Ако е крал срце означува некој помлад од вас , а а ко пак е крал баклава тогаш тоа че биде некој што го познавате.
| | веќе видена | слични
2 копии

Новата година означува нов почеток, а во многу земји постојат заеднички убедувања дека одредени работи на новогодишната ноќ можат да влијаат врз судбината во наредните месеци. Новата година означува нов почеток, а во многу земји постојат заеднички убедувања дека одредени работи на новогодишната ноќ можат да влијаат врз судбината во наредните месеци.Се верува дека на 3. декември под перница треба да се стават 12 листови хартија со 12 испишани желби. Наредното утро да се извадат три и според верувањата токму тие три желби ќе ви се исполнат.Другот верување вели дека вечерва под перница треба да се остават 4 карти со ликови на крал. Во утринските часови треба да се извлече една, а се верува и дека извлечената карта го отсликува вашиот иден избраник.Познато е дека неизоставен дел од новогодишните прослави се петардите и огнометите, а иако надлежните советуваат на внимане, овој ритуал има и подлабоко значење. Имено, галамата од петарди, огномет, како и гласната музика, според традицијата, ќе ги истераат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Добар Фенг шуи за добра година подразбира да се опремите со работи и бои кои ќе ви донесат среќа и благосостојба, но и повеќе пари. Тајната е во црвената боја. Оваа огнена боја претставува и огнен елемент во Фенг шуи и силен симбол на богатство и напредок. Еве кои се трите елементи кои треба да ги имате покрај себе: Црвен паричник- Новиот паричник симболизира дека сте подготвени да примате ново богатство, а црвената боја ќе ви помогне да привлечете добри вибрации Црвена облека- Со оваа облека ќе привлечете среќа. Црвени чевли- Чевлите секогаш се поврзани со чекорење кон подобра ситуација. Затоа црвените чевли се симбол дека сте подготвени да одите напред во подобро утре.
| | веќе видена | слични

Секако, за да имате многу пари треба и да работите, да се трудите и да напредувате… Според Фенг Шуи потребно е да имате ред во домот и не треба да ги затрупувате аглите и да собирате непотребни работи. Треба да направите место за нови и убави работи во вашиот живот. Со овој трик ќе привлечете пари во домот, а со тоа и позитивна енергија! Потребни ви се: – две раце ориз – 2 стаклени шишиња кои ќе ги затворите – 6 зрна бибер Многу е едноставно, само ставете ги овие состојки во стаклени садови кои ќе ги распоредите низ домот, а оризот менувајте го на неколку дена.
| | веќе видена | слични
3 копии

Древната кинеска техника за уредување на просторот, Фенг шуи препорачува за време на новогодишните празници домот да ви биде украсен со боите на оганот, за да се привлече таква енергија. Токму затоа, треба да направите среќна мешавина на црвени и златни свеќи, сијалички и украси на новогодишната елка, а за вистински баланс внесете елементи на метал и вода – бела, сина, сива и сребрена. Сепак треба да внимавате и да е претерувате со црвената боја и истата да ја користите умерено. Тоа е кинеската боја за среќа, но ако се користи претерано, енергијата може да се подигне до ниво на бес. Новогодишната елка треба да ја позиционирате на исток, југ или југоисток бидејќи тоа се позиции на кои се привлекува здравје, слава и пари. Свеќите ќе ја чуваат енергијата на вашиот дом свежа, а особено ефект имаат оние од восок од пчели или соја бидејќи одлично ја прочистуваат енергијата.
| | веќе видена | слични

Фенг шуи ќе донесе нова позитивна енергија во вашиот дом, ако ги следите правилата при празничното уредување на домот, затоа еве некои важни совети кои ќе ви помогнат вашиот дом да блесне и да ве исполни со радост и задоволство. Бои – во декември домот треба да се исполни со боите на оган, со цел да привлечете таква енергија, така што направете мешавина на црвени и златни свеќи, светла и украси за новогодишната елка, а за вистински баланс внесете и елементи на метал и вода – бела, сина, сива и сребрена боја. Новогодишна елка – сместете ја како што треба, фенг шуи препорачува на исток, југ, или на југоисток, затоа што тие се позициите кои привлекуваат здравје, слава и пари. Црвена – црвената е кинеска боја на среќа и треба да се користи умерено, за да не се случи енергијата на оган да се издигне на ниво на без и лутина. Затоа, таа нека не биде на ѕидовите, туку на украсите кои што со вкус ќе ги распоредите низ просторот. Свеќи – тие ќе ја зачуваат енергијата на вашиот дом свежа, и посебно се ефектни оние од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на грчкиот парламент, Никос Вуцис, соопштил дека пратениците ќе гласаат за ратификување на Преспанскиот договор со Македонија до крајот на ...
сите 384 | | | веќе видена

Грчкиот премиер Алексис Ципрас, кој е вешт тактичар, се надева дека ќе обезбеди мнозинство, на ист начин како и при гласањето доверба за Владата, кога некои ...
сите 181 | | | веќе видена

Дарко Недев, момчето кое го фати крстот за Водици во Кавадарци и навивачката група Лозари Исток на која и припаѓа, за утре организираат хумана акција. -Утре од ...
сите 157 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 69 | | | веќе видена

Скандалозната пејачка Јелена Карлеуша која и понатаму ја бранува јавноста со својот секс скандал и понатаму е во Кина со своето семејство.И покрај лошите ...
сите 193 | | | веќе видена

Најмалку 12 лица се уапсени денеска во Париз за време на протестите на движењето „жолти елеци“, кои се одржуваат десетти викенд по ред. Демонстрантите биле ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Овие ритуали за новогодишната ноќ привлекуваат пари како магнет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: