Лихштајнер се враќа во Лацио следното лето


Стефан Лихтштајнер може да се врати во Лацио следното лето кога му истекува неговиот договор со оваа екипа. На репрезентативецот на Швајцарија нема да му биде понуден нов договор, а во оваа фаза тој не изгледа особено заинтересиран за интересите на Олимпик Марсеј и Валенсија. Сега има информации дека Лацио е подготвен да го врати искусен одбрандбен играч. Лихтенштајн играше во овој клуб три сезони од 2008 до 2011 година пред да биде купен од Јуве. Тој има одиграно повеќе од 100 натпревари во дресот на „Орлите“. Тој сега е многу веројатно да се врати на „Олимпико“ затоа што Лацио е подготвен да му понуди договор за две сезони.
| | веќе видена | слични

Десниот крилен бек на Јувентус, Стефан Лихтштајнер, планира да се врати во Лацио на крајот од сезоната кога и му истекува договорот со Старата Дама. На репрезентативецот на Швајцарија нема да му биде понуден нов договор, а во оваа фаза тој не изгледа особено заинтересиран за интересите на Олимпик Марсеј и Валенсија. Сега има информации дека Лацио е подготвен да го врати искусен одбрандбен играч. Лихтенштајн играше во овој клуб три сезони од 2008 до 2011 година пред да биде купен од Јуве. Тој има одиграно повеќе од 100 натпревари во дресот на „Орлите“. Тој сега е многу веројатно да се врати на „Олимпико“ затоа што Лацио е подготвен да му понуди договор за две сезони.
| | веќе видена | слични

Јувентус не се откажува од играчот на Монако, Фабињо и продолжива одлузи да го следи настапите на Бразилецот. Играчот за врска кој може да игра и како десен бек беше пред трансфер во Пари Сент Жермен во летото, но во последен момент зделката пропадна, а причина беше финансискиот фе-плеј на УЕФА. Јувентус исто така имаше интерес кон Фабињо , меѓутоа „бјанконерите“ имаа право да пријават само уште еден играч надвор од ЕУ, па се одлучија за Даглас Коста од Баерн Минхен. Меѓутоа „старата дама“ не се откажува од Бразилецот и ќе се обиде да го доведе следното лето, особено поради фактот што и самиот фудбалер призна дека ова му е последната година на „Луи Втори“. „Ако не се случи нешто неочекувано, очекувам ова да е мојата последна година во Монако. Не сум потпишал ништо, но имам усмен договор со еден клуб. Во моментов сум во Монако, но до лето можат да се случат многу работи“, изјави Фабињо.
| | веќе видена | слични

Деновите на швајцарскиот репрезентативец, Стефан Лихштајнер во таборот на Јувентус се изброени и останува само прашањето кога тој ќе си замине од оваа средина, во јануари или на лето кога ќе му истече договорот. Поради ова италијанскиот шампион ништо не препушта на случајот и има подготвено краток список на играчи кои би го наследиле Стефан кој во јануари ќе наполни 34 години. Според „Кориере Дело Спорт“ прва опција е Шиме Врсаљко од Атлетико Мадрид, фудбалер за кого интерес пројавуваа и конкурентите Наполи и Рома. Меѓуто Атлетико не сака да го продаде Хрватот до крајот на сезоната, па тоа може да преставува одреден проблем во случај Лихштајнер да го напушти клубот наредниот месец. Другите две алтернативи се Матео Дармијан од Манчестер Јунајтед и Томас Мение од ПСЖ.
| | веќе видена | слични

Останато

Уште едно чудо го обележало настанот со Нотр Дам, катедралата која настрадала во катастрофалниот пожар.Пчелите, околу 180.000, кои живееле во кошници на кровот ...
сите 809 | | | веќе видена

Општина Струга е држава во мало. Има долга традиција на различни вери и етнички заедници, но соживотот секогаш бил по мерка. Вака ја замислувам и нашата земја, ...
сите 116 | | | веќе видена

Француската полиција за време на денешните протести на „жолтите елеци“ користеше сина течност од водените топови, најверојатно за да ги обележи демонстрантите, ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лихштајнер се враќа во Лацио следното лето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: