Ви се пее, ама од дома? Sing2Bling – Првиот онлајн музички натпревар на Балканот од Македонија

Ви се пее и сметате дека имате потенцијал за музичка кариера, а не ви се оди по Грандови, Фактори, Таленти, Вашите пет минути и други слични музички… шоуа? Тогаш можеби ќе ве интересира првото светско онлајн музичко натпреварување, лансирано директно од Балканот – Sing2Bling.Предностите на Sing2Blingво споредба со горенаведените се што овде не се акате по аудиции, немате ограничен број шанси, немате ограниченост по жанр, ниту пак имате причина за трема пред жири со спорен просек на интелигенција – затоа што жири не постои. Единствени судии се публиката, т.е. обичните корисници на социјалните мрежи.Учеството е просто како грав, во четири чекори:Се регистирате на платформата, го закачувате своето музичко видео, па го споделувате на друштвените мрежи. Ако публиката ве сака и споделува, а вашето видео се најде меѓу најпопуларните, имате можност да добиете дневна, неделна, месечна и главна парична награда. Оваа последната, од 5.000 евра, е резервирана за учесникот чие видео ќе биде најсподелувано во текот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сите оние кои веруваат во себе и во својата способност на пеење, кои сакаат да станат ѕвезди и да застанат на бина пред илјадници фанови, сонот може да стане реалност! Стнува збор за ново онлајн музичко натпреварување во светот Bling2Sing , кое за прв пат започнува на Балканот. Музичките таленти кои немале можност да ја покажат својата дарба, сега имаат шанса да се претстават пред публиката, да станат интернет сензација и вирални ѕвезди, да бидат приметени и прифатени од големите музички продукции и продуценти. За прв пат можат да се претстават на вистинскиот начин, без трема, без судење од страна на жири, без ограничување на музички жанр. Едноставно, да го покажат својот талент во право светло. Проектот е целосно самофинансиран и изведен од тим на македонски дизјнери, програмери под капата на Дигитал Презент, а за да дојде од идеја до реализација на Sing2Bling платформата, потребно било повеќе од една година, од драфт плановите, до правната заштита на светско ниво до тестирање на квалитет се до ...
| | веќе видена | слични

Останато

Полицијата уапсила десет лица утринава на повеќе локации во Ѓорче Петров, Арачиново, Грчец, Чаир, Визбегово, Бардовци, Студеничани и Центар, а дел од уапсените ...
сите 175 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 447 | | | веќе видена

Денес караванот „Обнова на Македонија“ се наоѓа во Дебар на отворени и директни средби и разговори со граѓаните на Дебар и жителите на околните села. Токму ...
сите 216 | | | веќе видена

Секој обид за еднострано поместување на балансот во македонско-албанските односи кој е постигнат со многу труд, со многу жртва од двете страни за денес да ...
сите 136 | | | веќе видена

По состанокот на лидерите на земјите – членки на НАТО во Лондон, може со гордост, со крената глава, да кажеме успеавме! Горди сме на успехот на државата и ...
сите 225 | | | веќе видена

Ако постои синоним за зборот лицемерие тогаш тој ќе се Зоран Заев и СДСМ. Практично тие прават политичка хајка со впрегнати државни институции врз ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ви се пее, ама од дома? Sing2Bling – Првиот онлајн музички натпревар на Балканот од Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: