Особина од која најтешко се ослободувате според хороскопскиот знак

На некои знаци им е тешко да излезат од својата комфорна зона, а некои премногу мислат или се перфекционисти. Дознајте од која од овие особини ви е најтешко да се ослободите според зодијакот. Овен – Нетрпеливост Не можете да очекувате сѐ да се случи веднаш. Ако постојано брзате, може да ги пропуштите работите на кои им треба подолго време за да се случат. Научете се на трпение, и ќе бидете долгорочно наградени. Бик – Лутина Важно е да се ослободите од натрупаната лутина во себе, само со простување ќе се чувствувате подобро и ќе одите напред во животот и ќе ви се отворат прекрасни можности во иднината. Близнаци – Премногу размислување Понекогаш е важно малку да го замолчите вашиот мозок. Ако постојано сте зафатени со размислување, ја пропуштате сегашноста. Опуштете се, успорете малку и уживајте во сегашноста без многу размислување. Рак – Зона на удобност Знаете како велат, дека животот почнува на работ од вашата зона на удобност? Сега е совршен момент да пробате нови нешта и нови искуства. Ќе бидете ...
| | веќе видена | слични

Силната жена знае што сака во својот живот и има целосна контрола врз него. Позитивноста од друга страна, ни помага да ја одржиме таа контрола и на полесен начин да се соочиме со секојдневните предизвици кои ги носи животот. Ова се нашите совети за тоа како да станете посилна личност, да бидете среќни и исполнети и секако, задоволни од себеси! Познавајте се себеси Многу жени се чувствуваат како да се изгубиле себеси. Можеби премногу вложуваат во врска која не успеала, или пак премногу време посветуваат на работата, а премалку на себеси. Како и да е, има премногу жени кои треба да вложат време во тоа да откријат кои всушност се. Познавањето на себеси значи познавање на сопствените слабости и јаки страни. Дали работите подобро во тим или пак самите? Дали сте организирани? Дали сте лидери? Поставувајте си прашања чии одговори ќе направат да се запознаете себеси и да дознаете каква личност сте. Во спротивно, лесно ќе се изгубите помеѓу туѓи мислења и гледишта. Учете Никогаш не престанувајте да учите. ...
| | веќе видена | слични

Колку малку е потребно, за човек да биде среќен! – рекле мудрите луѓе. И не залудно, навистина е тоа така. Но честопати човек не знае да го препознае тоа мало “нешто” што би ја вратило насмевката, што би дало посебен израз на лицето, нешто што ќе го обои светот во најубави бои. Честопати трагаме по “големите нешта”, сакаме да грабаме се што можеме, а и не можеме да го имаме, најчесто туѓото. А не ја сакаме судбината на другите луѓе, туку само нивната маска. Така, не ги забалежуваме оние малечки нешта, кои кога добро би се склопиле, би дале пресрасна слика за тоа како треба да изгледа совршенството. Време е за повторно да го земете животот во свои раце. Животот е едноставно премногу краток за да ги толерирате следниве работи: Луѓе коишто ве омаловажуваат Минувајте време со оние луѓе коишто се паметни, интересни, активни и слично размислуваат како и вие, од кои имате што да научите и покрај кои може да се смеете. Работна атмосфера или кариера којашто ја мразите Не помирувајте се со првото или второто работно ...
| | веќе видена | слични

Да се сонува не е лесно. Во спротивно, сите ќе бевме како Безос (Џеф), Бафет (Ворен) и Бренсон (Ричард) - три „Б“ на храбри соништа и ќе постигневме големи цели. За жал, повеќето од нас не се смели визионери. Но, нема ништо лошо во тоа, бидејќи иако вие и јас никогаш не смееме да размислиме за неверојатни идеи, можеме да избереме да размислуваме и да постапуваме различно од другите ... и од таму да ги реализираме нашите соништа на различни начини. Еве 5 изјави за кои многумина веруваат дека ќе ги уништат нивните шанси за успех, но исто така нè учат да размислуваме поинаку: 1. "Никогаш не ги сретнувам вистинските опции". Добредојдовте во клубот. Без оглед на тоа како работите изгледаат настрана, никој не ги добива опциите што не ги заслужува. (Дури и ако некој друг добива шанса што мислите дека можете да направите, не можете да менувате ништо, така што нема смисла да се заглавите во непотребни рефлексии). Можеби мораше да чекате со години - да ангажирате, да се подигнете, да се избирате вас, да се ...
| | веќе видена | слични

Овен Дел од вашето срце сака да се откаже од личноста која ја сакате, но голем дел од вас не сака да го направите тоа. Свесни сте дека постојано се вртите во круг и си се лутите себеси поради тоа. Вашето срце сака едно нешто, а вашиот разум ви кажува да направите нешто сосема друго. Оставете работите да се случуваат сами од себе. Не се приморувајте на ништо, направете ги работите кога сте подготвени. Сепак, потсетете се себеси дека го заслужувате најдоброто и не дозволувајте да добивате помалку од тоа што го заслужувате. Бик Во последно време се чувствувате изгубено. Не знаете дали патот по кој одите е вистинскиот. Во ред е да бидете збунети и несигурни. Следете ја таквата несигурност. Таа ќе ве носи полека по патот, каде ќе ви се разјаснат многу работи до крајот на годината. Но, не дозволувајте стравот од неуспех да направи да се плашите. Понекогаш, најтешкиот пат е оној кој носи најдобри работи и не носи онаму кадешто треба да бидеме. Можеби следните четири месеци од вашиот живот нема да бидат најдобрите, ...
| | веќе видена | слични

Животот е тежок. Полн е со подеми и падови. Целиот живот е борба и секогаш се трудиме да направиме работите да бидат подобри. Но, понекогаш се чини дека животот е мрачен и дека нема што да понуди. Во такви моменти треба да се присетиме за работите за кои треба да бидеме благодарни и кои треба да нѐ потсетат дека имаме многу причини за среќа и радост. Еве само мал дел од работите за кои треба да бидете благодарни: Вашите родители, затоа што ве создале. Членовите на вашето семејство, затоа што влијаеле позитивно на вас. Вашите пријатели, кои го прават овој живот малку полесен за живеење. Вашиот вид, затоа што можете да ги видите убавините околу вас. Вашиот слух, затоа што можете да ја слушнете музиката на животот. Можноста да ги допрете работите, затоа што можете да го почувствувате животот и луѓето. Вашиот вкус, затоа што можете да уживате во сите вкусови. Вашиот мирис, затоа што преку него ги оживувате сите спомени. Вашата способност за говорење, затоа што така можете да ги изразите вашите мисли и чувства. ...
| | веќе видена | слични

Дадете им можност на новите места, новите луѓе и новите искуства Секоја чест за вашите пријатели кои веќе долго време се во брак, но со нив тешко ќе биде да запознаете нови луѓе. Исто така, мажот на вашиот живот нема да искоќи од книгата или телевизорот. Храбрите победуваат, па поради тоа бидете и вие храбри и проширете го кругот на пријатели, познаници… Секако и сами организирајте забави на кои ќе повикате и луѓе кои не ги познавате добро или одите на места каде што се собираат повеќе слободни луѓе. Погрижете се да бидете задоволни од себе како личност Еден од условите за среќна врска е прво да се сакате и почитувате себе си. Поработете на себе и на својот живот за да можете да го надоградите животот со уште една личност. Несреќната личност неможе да биде во среќна врска. Најмногу време посветувајте на работите кои лично најмногу ве интересираат Ако сакате да танцувате, запишете се во некој клуб за танц, ако сакате да се каќувате по карпи направете го тоа итн. На такви места полесно ќе запознаете луѓе ...
| | веќе видена | слични

Остануваат уште повеќе од 100 денови пред да ја завршиме 2017та година. Што носат последните месеци за вашиот знак? Овен Дел од вашето срце сака да се откаже од личноста која ја сакате, но голем дел од вас не сака да го направите тоа. Свесни сте дека постојано се вртите во круг и си се лутите себеси поради тоа. Вашето срце сака едно нешто, а вашиот разум ви кажува да направите нешто сосема друго. Оставете работите да се случуваат сами од себе. Не се приморувајте на ништо, направете ги работите кога сте подготвени. Сепак, потсетете се себеси дека го заслужувате најдоброто и не дозволувајте да добивате помалку од тоа што го заслужувате. Бик Во последно време се чувствувате изгубено. Не знаете дали патот по кој одите е вистинскиот. Во ред е да бидете збунети и несигурни. Следете ја таквата несигурност. Таа ќе ве носи полека по патот, каде ќе ви се разјаснат многу работи до крајот на годината. Но, не дозволувајте стравот од неуспех да направи да се плашите. Понекогаш, најтешкиот пат е оној кој носи најдобри ...
| | веќе видена | слични

Погледнувајќи кон календарот правиме посетување на минатите денови од почетокот на годината и за тоа каква беше до сега 2017-та за нас. Иако за 4 месеци ни се чини дека нема што многу да промениме или да ни се случи, ѕвездената карта покажува спротивното. Што ве очекува до крајот на 2017-та според зодијачкиот знак, видете во следните редови. Овен Во моментов, родените во знакот Овен се наоѓаат на крстопат. Во себе чувствувате нешто за што се двоумите. Длабоко во срцето сакате да се одделите од многу важен за вас човек, но друг дел од вас се чувствува како да е подготвен да се обиде уште еднаш. Не заборавајте да бидете свои и да тргнете по овој пат, кој е најдобар за вас. Бик Биковите се чувствуваат погрешно за она што го прават на оваа фаза во вашиот живот. И тоа до некој степен е добро. Можеби сте збунети, но тоа е затоа што досега бевте навикнати да бидете апсолутно сигурни во своите активности. До крајот на годината обидете се да бидете трпеливи и верувајте дека работите пред вас ќе почнат да се ...
| | веќе видена | слични

Совети од прва рака кои точно објаснуваат што ве чека кога ќе го кажете судбоносното ДА! Бракот е нешто за што многу луѓе сонуваат, но никој неможе да ветува дека цело време ќе цвета љубов, дека сексот ќе биде совршен и дека нема да има никакви проблеми. Тоа најдобро го знаат мажените жени кои одлучиле до најмал детал да им објаснат на идните невести што точно ги чека и како да се подготват за тоа. Еве што имаат да ве советуваат: – Бракот е избор, секој ден ќе се менуваш, но и твојот сопруг. Бракот е ветување дека и понатаму ќе продолжиш да ја избираш таа личност. Не стапувај во брак ако после секоја расправија размислуваш за раскинување – бракот не е за тебе, но тоа е во ред. – Мојот сопруг дозна дека сум се заљубила во него дури откако одлучи да престане да се однесува како некој друг и да биде тоа што е. Кога ќе почнете да се однесувате како тоа што сте тогаш станувате поатрактивни. – Уживај. Го сакам тоа што сум во брак, но исто така често помислувам дека требаше повеќе да уживам кога бев сама. – Прво ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ако се суди по настапите на партиските лидери, на вчерашните претседателски избори победија сите. „Стево, честитам за победата во првиот круг.“ – изјави првиот ...
сите 391 | | | веќе видена

Според податоците на државната изборна комисија победи  кандидатот на СДСМ Стево Пендаровски со околу 4 ипол илјади гласови, по што и дефинитивно Македонија ...
сите 187 | | | веќе видена

Општина Струга е држава во мало. Има долга традиција на различни вери и етнички заедници, но соживотот секогаш бил по мерка. Вака ја замислувам и нашата земја, ...
сите 181 | | | веќе видена

Снимките од пожарот во Богородичната црква во Париз сите граѓани на Русија ги гледаа со солзи во очите, руските компании се подготвени да се приклучат на ...
сите 24 | | | веќе видена

Како што почна така и заврши изборниот ден во четирите општини од крајниот исток на државата. Во Делчево до 18:30 часот во мирна и демократска атмосфера своето ...
сите 201 | | | веќе видена

Стево Пендаровски освои 321.201 глас наспроти 316.872 на Гордана Сиљановска Давкова и 79.169 гласови на Блерим Рекаи, соопшти вечерва премиерот Зоран Заев ...
сите 332 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Особина од која најтешко се ослободувате според хороскопскиот знак

Од:
До кого (е-маил):
Порака: