Дамјан Стојановски останува во МЗТ

7 копии

Најмладиот македонски репрезентативец во историјата, Кристијан Николов од денеска е нов член на МЗТ Скопје, откако потпиша едногодишен договор со клубот од ...
| | веќе видена | слични

МЗТ Скопје Аеродром веќе напорно работи на задржување на најдобрите играчи и доведување на нови сили со кои ќе се обиде да стигне до нова титула во домашното ...
| | веќе видена | слични

Кристијан Николов се врати во Македонија, потпиша едногодишен договор со МЗТ Скопје и ќе биде големо засилување за вицешампионот. Николов има 22 години, а за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Протестите во Либан поради големата експлозија во Бејрут продолжија и вечерва, иако Владата на Хасан Диаб си даде оставка. Протестите во Либан започнаа само ...
сите 650 | | | веќе видена

ЗАЕВ И АХМЕТИ НЕ СЕ ДОГОВОРИЈА Разговорите продолжуваат, изјави попладнево Зоран Заев, лидерот на СДСМ по средбата со Али Ахмети, претседателот на ДУИ во ...
сите 241 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 124 | | | веќе видена

Течат последните неколку дена во кој претседателот Пендаровски треба да го даде мандатот за формирање на влада согласно резултатите од изборите на 15 јули. ...
сите 322 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дамјан Стојановски останува во МЗТ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: