Се сруши мал авион во Германија, загинаа две лица

4 копии

Остатоците на францускиот борбен авион „Мираж“ кој што синоќа исчезнал од радарите во близина на границата со Швајцарија, се пронајдени во планините, а засега ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Остатоци од францускиот воен авион „Мираж 2000Д“, што денеска за време на снежна бура исчезна од радарите во близина на границата со Швајцарија, се пронајдени ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во областа Жур по неколку часовна потрага биле пронајдени остатоци од францускиот борбен авион „Мираж 2000D“ кој рано утринава по полетување исчезна од радарот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Француски воен авион со два пилота денеска исчезна од радарите во област во близина на границата со Швајцарија, за време на лет. Портпаролката на француските ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дојде само со една ќеса, не планира долго да лежи, коментира новинарот Фуркан Салиу, кој заедно со голем број на колеги денеска го следеа патот на Катица ...
сите 770 | | | веќе видена

Дали само со одлучна и сеопфатна акција и истрага може да се врати довербата во институциите и во неопходноста за градење на правна држава? Ова прашање повеќе ...
сите 450 | | | веќе видена

Притвор од 30 дена за шефицата на СЈО, фаворитот на ЕУ и Могерини во Македонија, вмешана во коруптивен скандал кој може да ја собори социјалистичката влада. ...
сите 32 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 97 | | | веќе видена

Манчестер Сити не успеа да го победи Тотенхем во премиерлигашката пресметка откако голот на Габриел Жезус беше поништен поради правилото кое беше воведено во ...
сите 47 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се сруши мал авион во Германија, загинаа две лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: