Српските цариници запленија товар со оружје на ГП „Градина“

6 копии

На граничниот премин „Градина“ српските цариници спречиле обид за шверц на големо количество оружје и муниција, сокриени во камион, јави Танјуг. Како што се ...
| | веќе видена | слични

Српски цариници за време на ноќната смена помеѓу 20. и 21. април на граничниот премин Градина спречиле обид за криумчарење на голема количина оружје и муниција ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дури и на возрасни луѓе, пукањето со автоматска пушка никако не е едноставно и бара многу сила и знаење за да се контрлира тоа опасно оружје. Повеќето луѓе при ...
| | веќе видена | слични

Останато

Два дена по катастрофалниот земјотрес во Мексико, при што загинаа најмалку 230 лица, спасувачките тимови воспоставија контакт по телефон со деца затрупани под ...
сите 224 | | | веќе видена

Доколку Северна Кореја изврши тестирање на хидрогенска бомба во Тихиот Океан, тоа ќе биде „промена на играта“ и САД ќе го третираат сериозно, но не веруваат ...
сите 338 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Српските цариници запленија товар со оружје на ГП „Градина“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: