Поранешен „езерџија“ ќе го води женскиот тим на Лос Анџелес

Екскошаркарот на ЛА лејкерс, Дерек Фишер, своето кошаркарско знаење ќе го пренесе во ВНБА откако ја презеде клупата на Лос Анџелес спаркс. Петрактниот шампион ...
| | веќе видена | слични

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 143 | | | веќе видена

Вработените од Клиничкиот центар половина час ја блокираа наплатната каса. Освен поништување на одлуката за покачување на паркингот, побараа и рамномерно ...
сите 147 | | | веќе видена

Известувањето за годишното обраќање на шефот на државата веќе е доставено до Собранието на Република Македонија. Ова ќе биде последно обраќање на Иванов како ...
сите 136 | | | веќе видена

Нова сообраќајна несреќа, во која повторно животот го загубија мигранти, се случи рано утрово на автопатот „Егнатиа“ меѓу грчките градови Кавала и Ксанти во ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поранешен „езерџија“ ќе го води женскиот тим на Лос Анџелес

Од:
До кого (е-маил):
Порака: