Британка ќе добие 583 милиони долари од разводот со нафтен магнат

Британка ќе добие 583 милиони долари од разводот со нафтен магнат Лондон - Лондонскиот трговец со нафта ќе мора на поранешната сопруга да и исплати 583 милиони долари или 41,5 отсто од неговото богатство, во една од најголемите бракоразводни парници во историјата на Англија. Шеесет и еден годишниот маж, чиј идентитет не е објавен ја запознал 44-годишната сопруга во 1989 година во Москва, каде студирала, а се венчале четири години подоцна, се наведува во документот на судот во Лондон. Мажот, роден на Кавказ заработил огромно богатство во рускиот енергетски сектор, продавајќи го во 2012 година својот удел во компанијата за 1,37 милијарди долари. Неговата сопруга по потекло е од Источна Европа во бракот била домаќинка, а британско државјанство добила во 2000 година. Таа се грижела за двете деца во Сари, јужно од Лондон. Таа изјавила дека имотот на сопругот вреден повеќе од милијарда долари е стекнат во текот на бракот со заеднички придонес на двете страни, се наведува во пресудата.
| | веќе видена | слични
5 копии

Иако српските ѕвезди избегнуваат јавно да говорат колку навистина заработуваат на настапите и концертите на сајтот „Celebrity net worth“ се објавени податоци кои покажуваат колку пари заработиле пејачите во текот на кариерата. Аца Лукас Иако не постојат точно податоци колку финансиски тежи Аца Лукас, на сајтот стои информацијата дека пејачот во текот на 2017 година заработил милион долари. Лепа Брена Според податоците југословенската легенда тежи дури 16 милиони долари. Шабан Шаулиќ Шаулиќ има заработено 20 милиони долари, а во текот на успешната кариера кралот на фолк музиката има објавено 30 албуми. Драгана Мирковиќ Драгана Мирковиќ поседува дури 30 милиони долари богатство. Нејзината слава ги премина границите на Србија, па таа е голема ѕвезда и во Бугарија и Романија. Има своја телевизија, а нејзиниот сопруг е познат бизнисмен. Светлана Цеца Ражнатовиќ Најголемата српска ѕвезда тежи неверојатни 80 милиони долари. На сајтот се наведува дека популарноста на Цеца не престанува да расте од 1988 година од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Лондонскиот трговец со нафта ќе мора на поранешната сопруга да и исплати 454 милиони фунти или 41,5 отсто од неговото богатство, во една од најголемите бракоразводни парници во историјата на Англија. Шеесет и еден годишниот маж, чиј идентитет не е објавен ја запознал 44-годишната сопруга во 1989 година во Москва, каде студирала, а се венчале четири години подоцна, се наведува во документот на судот во Лондон. Мажот, роден на Кавказ заработил огромно богатство во рускиот енергетски сектор, продавајќи го во 2012 година својот удел во компанијата за 1,37 милијарди долари. Неговата сопруга по потекло е од Источна Европа во бракот била домаќинка, а британско државјанство добила во 2000 година. Таа се грижела за двете деца во Сари, јужно од Лондон. Таа изјавила дека имотот на сопругот вреден повеќе од милијарда долари е стекнат во текот на бракот со заеднички придонес на двете страни, се наведува во пресудата.
| | веќе видена | слични

Шеесет и едногодишниот магнат, чиј идентитет не е објавен, ја запознал 44-годишната сопруга во 1989 година во Москва каде што студирала, а се венчале четири години подоцна. Мажот роден на Кавказ заработил огромно богатство во рускиот енергетски сектор, продавајќи го во 2012 година уделот во својата компанија за 1,37 милијарди долари. Неговата сопруга е по потекло од Источна Европа, која во бракот била домаќинка, а станала британска државјанка во 2000 година и ги одгледувала двете деца во Сари, јужно од Лондон. Таа рекла дека имотот на сопругот вреден повеќе од милијарда долари „е стекнат во долгиот брак со еднаков придонес на двете страни на богатството на семејството“, стои во пресудата. Судијата во склоп на спогодбата, на жената ѝ го доделил и луксузниот автомобил „астон мартин“ вреден 300.000 фунти како и збирка модерна уметност проценета на 90 милиони фунти. Поранешниот сопруг не ја оспорувал одлуката на судот, но тврдел дека, сепак, повеќе од сопругата придонесол за семејното богатство.
| | веќе видена | слични

Разводот меѓу еден руски нафтен тајкун кој живее во Лондон и неговата сопруга со потекло од Источна Европа ќе биде еден од најскапите во историјата откако судот наложи поделба на имотот. Трговецот со нафта ќе мора на поранешната сопруга да и исплати 583 милиони долари или 41,5 отсто од неговото богатство, во една од најголемите бракоразводни парници во историјата на Англија. Шеесет и еден годишниот маж, чиј идентитет не е објавен ја запознал 44-годишната сопруга во 1989 година во Москва, каде студирала, а се венчале четири години подоцна, се наведува во документот на судот во Лондон. Мажот, роден на Кавказ заработил огромно богатство во рускиот енергетски сектор, продавајќи го во 2012 година својот удел во компанијата за 1,37 милијарди долари. Неговата сопруга во бракот била домаќинка, а британско државјанство добила во 2000 година. Таа се грижела за двете деца во Сари, јужно од Лондон. Таа изјавила дека имотот на сопругот вреден повеќе од милијарда долари е стекнат во текот на бракот со заеднички придонес ...
| | веќе видена | слични

Останато

И сега, за името е или не е, прашува членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Тони Михајловски, коментирајќи ја видеопораката на франсускиот рпетседател Емануел Макрон, кој ...
| | веќе видена

Нападнат новинарот Љупчо Златев кој денеска на лице место токму од Маврово сакаше да ја информира јавноста за случајот поврзан со викенд куќата на скопскиот ...
сите 32 | | | веќе видена

Управата за заштита на културно наследство (УЗКН) ќе побара црквата „Света Богородица“ во кумановското село Матејче да биде прогласена за културно наследство ...
сите 50 | | | веќе видена

Имaме сознанија дека се работи за непријатни измени на Уставот, односно за нови амандмани кои се спремаат за да се измени Уставот, но се кои се кријат од ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Британка ќе добие 583 милиони долари од разводот со нафтен магнат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: