Српската опозиција го бојкотира Собранието

6 копии
10 копии

Пратениците на опозицискиот Сојуз за Србија (СЗС) ќе ја бојкотираат утрешната седница на српското Собрание, истакнувајќи дека нема да учествуваат во работата и ...
| | веќе видена | слични

Врева, транспаренети, свирчиња и недголгедни колони на луѓе. Некои правеа проценки каква енергија ќе има кај граѓаните кои два месеци протестираат во Белград и ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Пред Филозофскиот факултет во Белград синоќа започна десетиот протест „Еден од пет милиони-почнато е“. На почетокот на протестот говореше писателот Марко ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Додека српскиот претседател Александар Вучиќ денеска ја започна највената кампања под назив „Иднината на Србија“ во општините во јужна Србија, преставниците на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претставниците на српската опозиција, одговарајќи на повикот на организаторите на протестите „1 од 5 милиони”, го усвоија текстот на „Договорот со народот“ од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Печатот со новото име Република Северна Македонија веќе почна да се користи во пасошите при влез или излез од државата, во согласност со спроведувањето на ...
сите 176 | | | веќе видена

Повредените и семејствата на жртвите во несреќата која се случи на 13. февруари кај село Ласкарци треба да ги обезбедат потребните документи и да ги достават ...
сите 268 | | | веќе видена

Од кобната сообраќајка со автобус што се случи на 13-ти февруари, петмина и понатаму се во критична состојба. Тројца се наоѓаат во Клиничкиот центар „Мајка ...
сите 277 | | | веќе видена

Република Македонија нема потреба од нов Зоран Заев. На граѓаните им е преку глава од понижување и обесчестување на државата, граѓаните сакаат претседател кој ...
сите 159 | | | веќе видена

Пратеникот на ДУИ, Артан Груби, вечерва остро реагираше на информациите што ги објави порталот Алмакос дека тој отворено ќе лобира Никола Димитров да биде ...
сите 196 | | | веќе видена

Доналд Трамп го обвини популарното комично шоу „Сабота вечер во живо“ дека е платено да ги напаѓа само републиканците и повика на одмазда и истрага откако уште ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Српската опозиција го бојкотира Собранието

Од:
До кого (е-маил):
Порака: