Српската опозиција го одби повикот на претседателката на Собранието за дијалог


По саботните мирни опозициски протести во Белград, од кога беа испратени барања за дијалог за формирање на заедничка комисија на Владата и опозицијата за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во Белград вечерва се одржа нов, 20-ти по ред саботен протест на опозицијата „Еден од пет милиони – Сите како еден“, на кој беше презентиран експертскиот тим ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Со извиците „Ацо Србине“ заврши вечерва големиот митинг во Белград на српскиот претседател Александар Вучиќ. Според проценките околу 140.000 граѓани од цела ...
| | веќе видена | слични

Пред околу 100.000 луѓе, попладнево во Белград почна завршниот митинг од кампањата „Иднината на Србија“, што го одржува српскиот претседател Александар Вучиќ. ...
| | веќе видена | слични

Во рамките на кампањата „Иднината на Србија“ во Белград се одржува митинг во организација на актуелната власт предводена од партијата на претседателот Вучиќ, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Митингот „Иднината на Србија“ за поддршка на српскиот претседател Александар Вучиќ почна во 18 часот на платото пред српското Собрание. Граѓани од цела Србија, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не се претставив како жртва, јас бев жртва. Со целокупниот процес и изнуда што беше правен од страна на оваа злосторничка група, предводена од Бојан Јовановски ...
сите 675 | | | веќе видена

Aко некој на јавна функција носи одлуки без да има правен основ, тоа е кривично дело за злоупотреба на положбата и тоа е кривично дело кое не застарува и нема ...
сите 339 | | | веќе видена

Иако работата е завршена околу членот 11 од Законот за помилување, во емисијата „Вин Вин“ на Телма телевизија пратеникот Антонијо Милошоски истакна дека ...
сите 319 | | | веќе видена

По масовниот протест од минатата недела, членови и поддржувачи на локалната иницијатива Fridays for future и овој петок се собраа да продискутираат за ...
сите 103 | | | веќе видена

Веќе полека се приближуваме кон крајот на оваа година. Новата година симболизира и нов почеток, време кога непосакуваните работи треба да ги оставиме во ...
сите 146 | | | веќе видена

Кумановец на возраст од 28 години е повреден и пренесен во болница, откако во неговиот дом во селото Доброшане експлодирала плинска боца.Како што информираат ...
сите 103 | | | веќе видена

И претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ѝ верува на баба Перса. Суровиот живот во Волково е ситината која излегува на површина, вели Мицкоски ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Српската опозиција го одби повикот на претседателката на Собранието за дијалог

Од:
До кого (е-маил):
Порака: