Србин успеал да заработи милиони од трансакција со биткоин , а потоа се дал на уживање

Иако му било сомнително , деловен човек од Јужна Кореја ја затворил сомнителната трансакција со Србин. Тој му ветил на Кореанецот дека ќе му исплати 2,3 милиони евра во кеш во против вредност на биткоини. Кореанецот имал компанија во Сингапур , специјализирана з акриптовалути. Купувачот договорил трансакцијата да се изврши во луксузен хотел на француската Ривиера. Состанокот се одржал во хотел во Ница , а Кореанецот не се сомневал во намерите на Србинот. Дури откако била извршена трансакцијата , тој сфатил дека Србинот му дал лажни банкноти од по 500 евра. Полицијата покренала истрага и по еден месец , кон крајот на јули , го нашле во Кан. Србинот возел скап автомобил , носел часовник од 100 000 евра и се забавувал во Кан со милионите на Кореанецот. По појавувањето на суд , задржан е во притовр под обвинение за измама , како и сомневање дека е дел од поголема група , изјавил денеска неговиот адвокат Жерар Будо. Полицијата открила дека Кореанецот се прелажал кога Србинот му понудил да инвестира во неговата ...
| | веќе видена | слични

Кореанец, сопственик на компанија специјализирана за криптовалути во Сингапур, без да биде сомничав во врска со таа зделка, ја затворил сомнителната трансакција со Србин кој му ветил дека ќе му исплати 2,3 милиони евра во кеш во против вредност на биткоини. Купувачот договорил трансакцијата да се изврши во луксузен хотел на француската Ривиера. Состанокот се одржал во хотел во Ница , а Кореанецот не се сомневал во намерите на Србинот. Дури откако била извршена трансакцијата , тој сфатил дека Србинот му дал лажни банкноти од по 500 евра. Полицијата покренала истрага и по еден месец , кон крајот на јули , го нашле во Кан. Србинот возел скап автомобил , носел часовник од 100 000 евра и се забавувал во Кан со милионите на Кореанецот. По појавувањето на суд , задржан е во притовр под обвинение за измама , како и сомневање дека е дел од поголема група , изјавил денеска неговиот адвокат Жерар Будо. Полицијата открила дека Кореанецот се прелажал кога Србинот му понудил да инвестира во неговата компанија , а потоа му ...
| | веќе видена | слични

Останато

Селективната правда е неправда, а во Македонија гледаме дека главата на октоподот е недопирлива и се што прави системот е обид да се покријат трагите кои што ...
сите 414 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Србин успеал да заработи милиони од трансакција со биткоин , а потоа се дал на уживање

Од:
До кого (е-маил):
Порака: