Харадинај: Косово нема што да им даде повеќе на Србите

8 копии
2 копии
4 копии

Косовскиот премиер, Рамуш Харадинај изјави дека создавањето на косовската армија е иницијатива која е добро прифатена меѓу косовските Срби и ја повика ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Европската комисија побарала од Владата на Косово да постави ограничување за бројот на заменици министри, или со нацрт-законот за функционирањето на државната ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Премиерот на Косово, Рамуш Харадинај најверојатно ќе направи промени во владата, по критиките од страна на САД и Европската Унија за големиот број на министри ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот врховен командант на НАТО во Европа, генерал Весли Карк, денеска ќе го посети Косово, јави дописникот на МИА од Приштина. Кларк, кој во 1999 година ...
| | веќе видена | слични

Роднините на шесттемина протерани турски државјани од Косово, кои официјална Анкара ги смета за следбеници на движењето ФАТО, кое го предводи верскиот лидер во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Спојувајќи ги религијата и хуманоста, тие денеска инспирираа голем број на кавадарчани да се вклучат во хуманитарната акција за помош на Малкиќ,  на која и е ...
сите 155 | | | веќе видена

И понатаму не стивнуваат реациите и најразлични трачеви и нови информации поврзани со секс скандалот на пејачката Јелена Карлеуша и босанскиот фудбалер Огњен ...
сите 216 | | | веќе видена

За Охрид и охриѓани најголемиот празник е Богојавление Водици. Тој е круна на јануарските празнувања. Погледнете го настанот низ фотографиите на фотографот ...
сите 250 | | | веќе видена

Одговорност за шверцескиот начин на кој СДСМ го објави Законот за двојазичност мора да има. Законот за двојазичност е штетен и ќе има несогледливи последици по ...
сите 383 | | | веќе видена

„Доколку (претседателот на Грција) Прокопис Павлопулос го потпише Преспанскиот договор кој не е потпишан од претседателот (на пјРМ) ќе учествува во уставно ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Харадинај: Косово нема што да им даде повеќе на Србите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: