Српска креаторка ја облекува Мишел Обама

Мишел Обама, сопругата на американскиот претседател Барак Обама, во средата во Вашингтон го пречекала кинескиот претседател Ху Џинтао во фустан на српската дизајнерка Роксанд Илинчиќ. Мишел на утринскиот прием носела фустан од последната колекција на Илинчиќ за сезоната есен - зима 2010. Првата дама на Америка за себе одбрала темносин фустан со вез во крупен перил, кој совршено и прилегал за пригодата. Роксанд Илинчиќ веќе неколку години живее и работи во Лондон, а често нејзини редовни клиенти се познати личности. Досега како нејзини модели на црвениот тепих се појавиле Гвинет Палтроу, Бјорк, Кејт Хадсон, Кристина Ричи и други. Повикот од Мишел Обама, Роксанд го добила во момент кога ги подготвувала моделите за својата следна ревија, а по ланската промоција за костими за капење, Роксанд ќе лансира своја линија за модни додатоци.
| | веќе видена | слични

Останато

Пораката за нас е јасна, вели генералнот секретар на ГРОМ, Виктор Цветковски, кој во синоќешното гостување на „Отворено“ на Алфа го коментираше апсењето и ...
сите 192 | | | веќе видена

Лидерот на Двери и еден од основачите на Сојузот за Србија (СзС), Бошко Обрадовиќ изјави дека е само еден од многумината на протестите „Еден од пет милиони“ ...
сите 233 | | | веќе видена

Оваа 2019 година ќе биде година на метеоролошкиот феномен ЕЛ НИЊО кој условува повисоки температури на воздухот но и почести временски непогоди. Во најголем ...
сите 162 | | | веќе видена

На денешната седница ДИК ги разгледала листите за Претседател на Република Северна Македонија од кандидатите Пендаровски, Силјановска – Давкова и Река, ...
сите 154 | | | веќе видена

Идентификувани се сите 50 жртви од терористичкиот напад на двете џамии во градот Крајстчерч во Нов Зеланд, соопшти полицијата. Од пописот на жртвите може да се ...
сите 199 | | | веќе видена

Австралиецот Брентон Тарант, кој е осомничен за напад врз две џамии во Нов Зеланд и за убиство на 50 лица, во април 2016 година престојувал во Словенија. Ова ...
сите 80 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека казнени мерки наметнати врз царинските давачки на Кина можат да останат на сила подолг период, не ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Српска креаторка ја облекува Мишел Обама

Од:
До кого (е-маил):
Порака: