Сродните души запишани во ѕвездите

Велат дека во ѕвездите се запишани и сродните души. Во Зодијакот постојат 6 парови за кои се верува дека се токму такви. Овен и Близнаци Убедливо највозбудливата комбинација во Зодијакот. Кога овие два темпераментни знаци ќе се спојат настануваат луди авантури кои ќе се паметат и прераскажуваат цел живот. Бик и Рак Овие знаци се сродни души во вистинска смисла на зборот. Двајцата сакаат комфор и многу се романтични. Сакаат да се грижат еден за друг и да внимаваат на својот партнер, па поради тоа создаваат вистинска совршена комбинација. Лав и Вага Знаци во Зодијакот кои во комбинација претставуваат совршенство. И двајцата се грижат за својот изглед и имаат потреба да бидат во врска. Освен што се привлекуваат со физичкиот изглед тие си одговараат и според темпераментот, се грижат еден за друг и прават најдобри журки во градот. Скорпија и Девица Најкомплицираните и најзатворените знаци всушност си одговараат бидејќи единствено така може едниот да го спушти на земја другиот и ги гледаат нештата од малку ...
| | веќе видена | слични

Сите имаме денови кога ништо не ни оди по план, но постојат и денови кои се совршени уште од нивниот почеток. Според астролозите, секој хороскопски знак има по еден најсреќен ден во годината. Погледнете кој е вашиот среќен ден за 2019-та година. Овен: 24-ти ноември Овој ден симболизира изненадувачки пресврт за Овните, а оттогаш сè ќе им биде во знакот на нов почеток. Очекувајте на 24-ти ноември да бидете навистина возбудени и среќни. Бик: 18-ти мај Биковите ќе ја почувствуваат најголемата среќа на 18-ти мај. Овој ден ќе им донесе решенија на некои проблеми кои долго ги мачат, како и неочекувано изненадување. Близнаци: 24-ти ноември На 24-ти ноември Близнаците ќе заблескаат во најдобро светло. По долгиот период на несигурности, многу нешта ќе се решат на овој ден. Може да станува збор за исполнување на очекување во љубовта или пак почеток на ново работно место. Рак: 3-ти февруари Има ли нешто поубаво за Раковите од љубовта? Ако сте родени во овој знак а немате партнер, на 3-ти февруари очекувајте средба со ...
| | веќе видена | слични

Среќата е релативна состојба, сепак вашиот хороскопски знак може да ви каже кој месец од годината ќе биде најповолен за вас. Ви останува само да го дочекате и да уживате во него и можностите што ќе ви ги понуди. ОВЕН Сезона на Овните е пролетта. Среќен месец за овој хороскопски знак ќе биде април, бидејќи тогаш ве очекува најголемиот бран на самодоверба. Ќе имате чувство дека можете апсолутно се. БИК Септември е месец на Бикот во 2019 година. Искористете го бидејќи припадниците на овој хороскопски знак тогаш најмногу ќе се чувствуваат креативно. Време е креативно да се изразите и да му го покажете тоа на светот. БЛИЗНАЦИ Мај месец ќе биде особено добар за вас, а особено пред самиот крај на пролетта. Доколку се чувствувате изгубено и без партнер, 30-ти мај ви носи љубов, токму за вашиот роденден. РАК Раковите ќе имаат две среќни шанси во тековната 2019 година. Припадниците на овој воден знак особено ќе блескаат во јули, но својата сила ќе ја ослободат во септември. ЛАВ Месеците во почетокот на новата година ...
| | веќе видена | слични

Хороскопот тврди дека секој знак има по некоја многу иритантна особина, а еве за кои карактеристики станува збор. Овен Можеби понекогаш не сте свесни за тоа, но вашата искреност честопати е брутална. Многу луѓе остануваат повредени по разговорот со вас, што повремено ве прави одбојни. Бик Вашата најиритантна особина е секако тврдоглавоста. Вие не сакате да ги признавате вашите грешки, дури и кога аргументите можат да предизвикаат штета. Близнаци Вие сте родени “трачарки” и постојано ги прераскажувате приказните и располагате со поверливи информации. Поради овие ваши особини, луѓето лесно губат доверба во вас. Рак Премногу сте драматични. Луѓето околу вас имаат впечаток дека мора да внимаваат на секој нивен збор, па затоа и неретко ве избегнуваат. Лав Вашата константна желба за внимание може да им стане напорна на луѓето од вашето опкружување. Девица Вие сте многу детални во сѐ, па затоа честопати и ви замеруваат на вашата опседнатост со ситници. Вага Луѓето обично мислат дека играте двојна игра, а со текот ...
| | веќе видена | слични

 Сите сакаме да оставиме нешто трајно и значајно за светот во текот на своите животи и позитивно да влијаеме врз неговата промена. Исто така, секој од нас води различна борба од онаа на другиот и секој хороскопски знак има одредена желба како да го промени светот. Како вие се обидувате да го промените светот, според хороскопот? Овен Енергичните лидери се борат за идеалите во кои веруваат. Тие ќе бидат многу активни кога ќе треба да ги докажат своите каузи и секогаш ќе укажат ако нешто е погрешно. Најмногу се плашат дека ќе бидат настрана и само ќе гледаат, бидејќи тие не се родени за да губат. Тие не само што имаат желба да го сменат светот - туку и секој ден развиваат идеи како да го направат тоа. Бик Биковите сакаат да бидат сигурни дека се слушнати. Воспоставуваат авторитет, а луѓето ги почитуваат. Сè што почнуваат, го прават со голема посветеност и сериозност, а тоа е квалитет поради кои луѓето околу нив ги ценат. Сакаат да веруваат дека секој може да биде посветен на својата цел како што тоа го прават ...
| | веќе видена | слични

ОВЕН Припадниците на овој знак се малку агресивни и ориентирани на акција. Повеќе ги возбудуваат импулсивни и страсни додворувачи, отколку некои префинети и нежни. Сакаат дискусии во кои можат да се наметнат, а ќе ги освоите со директната изјава во облик на шепотење на уво, која мора да звучи спонтано и искрено. БИК Без разлика дали станува збор за некаков подарок или вкусна вечера во комбинација со чаша вино која сте ја подготвиле за нив, биковите не остануваат рамнодушни на традиционалното додворување, сè додека се трудите во целост да им угодувате. Бакнежите во врат најпрво ќе ги возбудат, а после некое време и тотално ќе ги избезумат. БЛИЗНАЦИ Топло-ладни игри, драматични пресврти и возбудливи расправии се најголем афродизијак за припадниците на овој знак. Тие сакаат по малку нападни и доминантни партнери, а сон им е покрај себе да имаат некој кој сите други во околината го сакаат. Во подоцнежната фаза од врската, ги возбудуваат новите искуства, како на пример тестирање нови техники на бакнување и учење ...
| | веќе видена | слични

Откријте кој знак колку е духовит и како другите луѓе ве доживуваат вас Овен Овие луѓе имаат груба смисла за хумор, поради што честопати се погрешно сфатени од другите луѓе. Најмногу уживаат во вицеви за војска.   Бик Биковите се главни кога станува збор за кажување „мрсни“ вицеви. Меѓутоа, мана им е тоа што знаат да претераат со ваквите шеги и да раскажуваат едни исти, со години.   Близнаци Припадниците на овој знак се најголеми шегобијци и се одлични во имитирањето на другите луѓе. Близнаците со задоволство скокаат зборувајќи од еден на друг дијалект и се големи обожаватели на англискиот хумор.   Рак Раковите сакаат топли, интерни шеги и честопати сакаат да се пошегуваат на сопствена сметка. Обожаваат вицеви поврзани со нивниот роден крај.   Лав Овие луѓе се родени шоумени. Кога лавовите ќе тргнат во акција да го забавуваат своето друштво, тешко е со нив да излезете на крај. Ги обожаваат анегдотите за познатите личности, а штом слушнат добра шега, веднаш се трудат да ја складираат во нивната духовита ...
| | веќе видена | слични

Некои луѓе се плашат од страшни кловнови, други од одвратни пајаци, трети од болести, а има и такви кои се плашат од птици или кучиња - бидејќи нè има секакви. Погледот кон ѕвездите може да ни открие од што најмногу се плашиме, бидејќи нашиот хороскопски знак открива многу повеќе од она што многумина го претпоставуваат. Овен Овните се многу социјални суштества, па постојано се опкружени со пријатели. Ако одеднаш дојде до расправија, се плашат од загуба. Поточно, не умеат да бидат сами. via GIPHY Бик На Бикот му е потребна рутина и сигурност. Не му е лесно ако дојде до неочекувани промени и не се снаоѓа најдобро во новите ситуации. Од ништо не се плаши толку како од промени. Близнаци Спротивно од Бикот, Близнаците сакаат авантура и промени. Ништо не ги плаши повеќе од нормален, обичен живот. Рак Како воден знак, Ракот (како и Рибите) е многу сензибилен и многу му е грижа за мислењето на другите. Многу се плаши како ќе биде прифатен од другите и што ќе мислат за него. Поради тоа често делува напнато при првото ...
| | веќе видена | слични

Овен Овните ги очекуваат големи нешта во април. Тогаш ќе бидете полни со самодоверба и ќе верувате во секоја ваша одлука. Ќе бидете подготвени да преземете нешто во врска со вашите чувства и насмевката нема да се тргне од вашето лице. Бик Чувствувате дека ви недостига креативнсот, но таа повторно ќе се врати во септември. Ќе имате голема предност за разлика од вашите противници и сè ќе се одвива по план. Најсреќни ќе бидете бидејќи ќе ја имате целата поддршка од вашиот партнер, а тоа ви е најважно. Близнаци Крајот на мај ќе биде најдобар месец за вас. Ако мислите дека почетокот на годината бил лош, ова ќе се промени во мај. Кон крајот на месецот можно е да ја запознаете љубовта на вашиот живот и да започнете страсна врска. Рак Оваа година ве очекуваат два добри месеца – јули и септември. Сепак, тие многу ќе се разликуваат – едниот месец ќе биде поволен за нова љубовна врска, а во другиот ќе добиете можност за напредок во вашата кариера. Лав Вашата сезона отсекогаш била во лето, но оваа година среќата ќе ...
| | веќе видена | слични

Хороскопските знаци имаат свои карактеристики кои го опишуваат секој знак посебно. Ние одлучивме да ви откриеме какви се хороскопските знаци кога станува збор за работата. Овен – енергичен и полн со ентузијазам додека е заинтересиран, но и најдобар во изнаоѓањето на пократка патека. Бик – работи со темпо кое сам го одредува, ниту пребрзо ниту пребавно. Близнаци – брзи и паметни, но само доколку ги интересира она што го работат. Рак – многу добра меморија. Лав – работи многу подобро откако ќе го пофалат. Девица – перфекционист со добро око за детали. Вага – подобро работи во друштво или како дел од тим. Шкорпија – додека работи не мисли на ништо друго Стрелец – сака да ги одложува работите, па потоа се извршува во последниот час. Водолија – работат интуитивно и инспиративно, па често и самите себеси се изненадуваат колку се добри. Риби – во работата повеќе ги води интуицијата отколку логиката.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонија не успеа да ги оправда очекувањата, не успеа на ова ЕП 2020 да се пласира во втората фаза. Зошто? Кои беа причините? Еве сега кога минаа три дена од ...
сите 425 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, преку ФБ одговори на нападите од дополнителната заменичка министерка Петровска.- Во однос на денешното интервју за ...
сите 209 | | | веќе видена

Податоците за здравствената состојба на пациентите никако не смеаат да се коментираат јавно, а тоа ќе се случи во судницата, откако беше побарано на рочиштето ...
сите 258 | | | веќе видена

Ако новата методологија се усвои набрзо – март е отворен прозорец за добивање датум вели Себастијан Малијар од Јacque Delores институтот во париз за тв 24. ...
сите 309 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 88 | | | веќе видена

Реал Мадрид успеа да ја добие пресметката со Севилја со 2-1, но дуелот на „Сантијаго Бернабеу“ го одбележаа спорни моменти од кои најмногу внимание доби ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сродните души запишани во ѕвездите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: