Среќен економски крај на 2018, позитивен почеток на 2019


2 копии

Фото: Pixabay Стапката на невработеност во последното тримесечје од минатата година изнесува 19,4%, покажуваат податоците на Државниот завод за статистика. Во ...
| | веќе видена | слични

Фајнанс тинк го публикуваше ФТ Став бр. 37 за бројките за БДП и невработеноста. Во четвртиот квартал од 2018 година, посочуваат од Фајнанс тинк, економијата ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии
6 копии

Последниот квартал од минатата година одбележан со пад на невработеноста на 19,4 отсто, најниско ниво досега, а истовремено растот на БДП изнесуваше 3,7 ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Пораката за нас е јасна, вели генералнот секретар на ГРОМ, Виктор Цветковски, кој во синоќешното гостување на „Отворено“ на Алфа го коментираше апсењето и ...
сите 192 | | | веќе видена

Во Државната изборна комисија денеска на јавна седница со жрепка ќе се утврди редоследот на единствената листа на кандидат за избор на претседател на државата. ...
сите 172 | | | веќе видена

Лидерот на Двери и еден од основачите на Сојузот за Србија (СзС), Бошко Обрадовиќ изјави дека е само еден од многумината на протестите „Еден од пет милиони“ ...
сите 178 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, денеска беше во посета на Кочани каде се сретна со граѓани и учествуваше на отврена граѓанска трибина. ...
сите 102 | | | веќе видена

Австралиецот Брентон Тарант, кој е осомничен за напад врз две џамии во Нов Зеланд и за убиство на 50 лица, во април 2016 година престојувал во Словенија. Ова ...
сите 71 | | | веќе видена

Српскиот претседател Александар Вучиќ за италијанскиот весник “Република” изјави дека неговата земја е целосно стабилна. На прашањето дали по судирите во ...
сите 149 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Среќен економски крај на 2018, позитивен почеток на 2019

Од:
До кого (е-маил):
Порака: