Среќен економски крај на 2018, позитивен почеток на 2019


Фото: Pixabay Стапката на невработеност во последното тримесечје од минатата година изнесува 19,4%, покажуваат податоците на Државниот завод за статистика. Во ...
| | веќе видена | слични

Фајнанс тинк го публикуваше ФТ Став бр. 37 за бројките за БДП и невработеноста. Во четвртиот квартал од 2018 година, посочуваат од Фајнанс тинк, економијата ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии
6 копии

Последниот квартал од минатата година одбележан со пад на невработеноста на 19,4 отсто, најниско ниво досега, а истовремено растот на БДП изнесуваше 3,7 ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ во пресрет на утрешните саботни протести „Еден од пет милиони“, денеска изјави дека секој има право ...
сите 172 | | | веќе видена

До понеделник ќе се задржи стабилно и топло време, а во вторник ќе настапи промена на времето. Ќе има зголемена облачност со повремен дожд и ќе дува умерен до ...
сите 170 | | | веќе видена

Бев во посета на кичевската населба Ламели. Имаме тешко секојдневие, незнаење на власта и огромна неспособност. Имаме неправда на секој чекор, напиша лидерот ...
сите 171 | | | веќе видена

,,Ова е ИД на денот на изборите . Ова е ИД денеска” , рече Трамп покажувајќи им на новинарите географска карта со бројни црвени точки претходнои со бела ...
сите 107 | | | веќе видена

Советот за стабилизација и асоцијација денеска во Брисел на петнаесеттиот состанок помеѓу Република Северна Македонија и Европската Унија ги поздрави ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Среќен економски крај на 2018, позитивен почеток на 2019

Од:
До кого (е-маил):
Порака: