Три работи кои привлекуваат несреќа: Штом ќе се ослободите од нив животот ќе ви тргне кон подобро

Секој од нас сака да биде среќен. Сепак, за да го постигнеме тоа, треба да промениме некои работи. Секој од нас сака да биде среќен. Сепак, за да го ...
| | веќе видена | слични

Едно нешто кое мораме да го сфатиме за тагата и среќата е тоа дека ниту едното ниту другото не се вечни. Како луѓе, во животот ги чувствуваме и едната и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Домашното воспитување е многу важно за развојот на децата. Важно е да разговарате со нив и да бидете упатени во нивните случувања. Обрнете внимание на она што ...
| | веќе видена | слични

Останато

Грчкиот премиер Алексис Ципрас успеа да го подобри имиџот во меѓународната заедница и да изврши притисок врз политичките противници, благодарение на ...
сите 347 | | | веќе видена

Во Општина Илинден продолжува традицијата, среќникот што го фати Богојавленскиот крст што свештениците од црквата „Свети Константин и Елена“ го положија во ...
сите 332 | | | веќе видена

Речиси пет и пол часа траеше расправата на Комисијата за национална одбрана и надворешни работи во грчкиот парламент за нацрт закон според кој се ратификува и ...
сите 117 | | | веќе видена

Циклонска активност со центар во јужните делови на Европа ќе услови од утре и во текот на неделава да има повремени врнежи од дожд и снег на пониските места и ...
сите 188 | | | веќе видена

Најмалку 40 повредени од кои 25 полицајци, еден фоторепортер и еден снимател, приведени 12, од кои уапсени седум лица, солзавец и сериозни инциденти, учество ...
сите 128 | | | веќе видена

Откако се врати Кина, во строго чувана тајност пристигнала во Србија, поради работни обврски . Видена е за прв во јавноста кога излегувала од автомобил за ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Три работи кои привлекуваат несреќа: Штом ќе се ослободите од нив животот ќе ви тргне кон подобро

Од:
До кого (е-маил):
Порака: