Злосторство кое го потресе регионот: Маж ја уби сопругата и малолетната ќерка, имал помош од колегите


2 копии

Обвинителот на основниот суд во Џаковица, Косово, наложил истрага против тројца полицајци, кои наводно помогнале во одземање на детето од својата поранешна ...
| | веќе видена | слични

Уште двајца ранети соученици биле сместени во болница, а како што пренесуваат тамошните медиуми, засега не се познати мотивите за нападот со нож. Еден ...
| | веќе видена | слични

Средношколец во Белорусија со нож ја убил наставничката и уште едно момче од училиштето, соопшти белоруското министерство за внатрешни работи.Министерството ...
| | веќе видена | слични

Поради постоење сомнение дека серискиот убиец Един Гачиќ може да се врати на територија на општината Коњиц, припадниците на Министерството за внатрешни работи ...
| | веќе видена | слични

Во Босна и Херцеговина не стивнува паниката поради серискиот убиец Един Гачиќ (43) кој минатиот понеделник ладнокрво го ликвидирал сопственикот на маркет Сауд ...
| | веќе видена | слични

Специјалните единици на БИХ и натаму се во потрага по Един Гачиќ, повеќекратен убиец кој што сее страв. Според последните информации од полицијата, тој се крие ...
| | веќе видена | слични

Додека припадниците од полицијата трагаат по 43-годишниот Един Гачиќ, кој се сомничи за убиство на 46-годишниот полицаец Махир Бегиќ во саботата вечерта во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Потрагата по осомничениот Един Гачиќ за вчерашното убиство на полицаецот на Федералната управа на полицијата, Махид Бегиќ, ја дигна Босна и Херцеговина на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како што веќе најавивме, од утре па во текот на следниот период територијата на нашата држава ќе биде пов влијание на возок воздушен притисок (антициклон) кој ...
сите 203 | | | веќе видена

Само претседателот на државата Ѓорге Иванов не го испочитува рокот за промена на името на дигитални записи, логoа, меморандуми, електронски комуникации, ...
сите 278 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора го утврди предлог-законот за ратификација на Протоколот за пристап на Република Северна Македонија во НАТО и го достави до Парламентот за ...
сите 153 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 239 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) ќе донираат средства во висина од 1.200.000 денари како помош за семејствата на настраданите во ...
сите 251 | | | веќе видена

СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските со што е одбиено барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според партискиот ...
сите 122 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп вечерва прогласи вонредна состојба за да добие пристап до милијарди долари за изградба на ѕид долж границата меѓу САД и ...
сите 90 | | | веќе видена

Десерт кој ќе го обожавате! 2 јајца 1 чаша шеќер 1 чаша млеко 1 чаша мелени бисквити 50 гр чоколадо 60 гр путер 1 кесичка прашок за печиво 1 чаша брашно 1 чаша ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Злосторство кое го потресе регионот: Маж ја уби сопругата и малолетната ќерка, имал помош од колегите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: