Средношколци во Мадрид направија фиќо на струја


5 копии

Во првото полугодие во Германија се продадени повеќе електрични автомобили и плагин-хибриди отколку во земјата предводник на е-погонот, Норвешка. Во светски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Го поздравувам усвојувањето на повеќе реформски закони, вклучително и Законот за јавно обвинителство. Нивната имплементација треба да го зајакне владеењето на ...
сите 565 | | | веќе видена

СДСМ продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата ја поставија мнозинството пратеници преку изгласаниот Закон за јавно ...
сите 725 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ одговарајќи на новинарско прашање истакна дека ситуацијата во случајот „Рекет“ е јасна како ден.-Се знае кој е ...
сите 174 | | | веќе видена

Разрешувањето на министерката за труд и социјала Рашела Мизрахи покажува дека моделот на Пржинска влада не функционира и треба да се размислува за негово ...
сите 344 | | | веќе видена

Пред седиштето на НАТО се прават последните подготовки за подигнување на знамето на Северна Македонија како 30. членка на Алијансата. Во неделата Собранието го ...
сите 285 | | | веќе видена

За Изборниот законик со чии измени се прекројуваат границите на петтата и шестата изборна единица гласале и пратеници на ВМРО ДПМНЕ. Практично, без нивните ...
сите 464 | | | веќе видена

Јован Митрески: Како координатор на пратеничката група на СДСМ и Коалицијата во Собранието на  Македонија со задоволство можам да констатирам дека за ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Средношколци во Мадрид направија фиќо на струја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: