Среде епидемија нема МРП-вакцини во Кичево и во Куманово


Сепак, од таму велат дека 9 од пријавените не ги исплашила глобата и платиле сума која може да изнесува до максимални 600 евра за да не го вакцинираат своето ...
| | веќе видена | слични

Дали ќе се прогласи епидемија на морбили во целата држава утре треба да одлучи комисијата за заразни болести. Според последните податоци од Институтот за јавно ...
| | веќе видена | слични

,,Државата мора да делува доколку опасниоста од загрозување на здравјето на другите деца во градинките или училиштата не може да се избегне на друг начин.” , ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Го испуштивме детето…ова на шефот негов, заразно да не е? По две години власт на СДСМ, министерот за здравство најде оправдување за епидемијата на морбили, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

После вчерашната трагедија на штипјанката која го загуби своето неродено бебе во шеститот месец од бременоста, како последица на епидемијата од морбили, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, на средба со жителите на Дебарца, порача дека отворените перспективи кон ЕУ и НАТО, носат економски ...
сите 311 | | | веќе видена

Политички за НАТО изигравме одлично, но не испорачуваме резултати за позитивна препорака за старт на преговорите со ЕУ.НАТО е геополитика, ЕУ е техника, ...
сите 131 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на Македонија Гордана Сиљановска Давкова својата изборна програма ја претстави пред граѓаните на Валандово. Според нејзе иако СДСМ и ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Среде епидемија нема МРП-вакцини во Кичево и во Куманово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: