Сите средби Путин – Трамп

4 копии

Рускиот претседател Владимир Путин денеска во Сочи изрази подготвеност да се сретне со неговиот американски колега Доналд Трамп за време на Самитот на Г-20 кој ...
| | веќе видена | слични
5 копии
6 копии
3 копии

Вашингтон се уште не ѝ се обратил на Москва со иницијатива за организирање билатерална средба меѓу американскиот претседател Доналд Трамп и рускиот претседател ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Не се очекува никаков контак меѓу рускиот претседател Владимир Путин и американскиот претседател Доналд Трамп на самитот на Г20 во Јапонија, изјави портпаролот ...
| | веќе видена | слични

Останато

ВМРО-ДПМНЕ партијата заштитник на криминалот се уште молчи и не кажува кога нивните пратеници кои се обвинети во судски процеси ќе покажат морална одговорност ...
сите 231 | | | веќе видена

Променливо облачно време со сончеви периоди и со умерен до засилен ветер од југоисточен и јужен правец ќе преовладува утре и во вторник. Во попладневните ...
сите 269 | | | веќе видена

Присуството на САД на Блискиот Исток е најслабо во историјата, изјави заменик-командантот на иранската елитна Револуционерна гарда, контра-адмирал Али ...
сите 150 | | | веќе видена

Идентитетот на жената која ја глумела внуката на рускиот олигарх во "аферата Ибица" и натаму е мистерија, иако веќе со денови на социјалните мрежи кружи ...
сите 162 | | | веќе видена

Пратеникот Емил Димитриев даде изјава која ја сметаме за недоследна: Изјава: „Не можам да му одземам нешто што не сум му дал“ [Извор: РСЕ – Виси ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сите средби Путин – Трамп

Од:
До кого (е-маил):
Порака: