Интензивна дипломатија:Димитров и Коѕијас се среќаваат се почесто, се чека и Нимиц


5 копии

Вчерашната билатерална средба на шефовите на дипломатиите на Грција и Македонија, како и денешната заедно со медијаторот Нимиц се најдоа во фокусот на грчките ...
| | веќе видена | слични

Ден пред средбата Заев-Меркел, германската канцеларка телефонски разговараше со грчкиот премиер Ципрас околу проблемот со името, при што Ципрас истакнал дека е ...
| | веќе видена | слични
2 копии
11 копии

Поранешната шефица на грчката дипломатија Дора Боакојани, во интервју за телевизија Скај вели дека решението треба да биде прифатено од целата меѓународна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бакојани упати критики до грчката Влада, дека не ја информира опозициската партија за текот на разговорите и токму затоа одбегна да ги коментира и последната ...
| | веќе видена | слични

Дел од политичките аналитичари, после иформацијата за телефонскиот разговор на Ангела Меркел со Ципрас и утрешната најавена средба на германската канцеларка со ...
| | веќе видена | слични

Берлин притиска на решение за спорот за името меѓу Македонија и Грција – коментираат дел од аналитичарите по информациите дека германската канцеларка Меркел ...
| | веќе видена | слични

- Ние сакаме решение што ќе го прифати меѓународната заедница во целина. Ова е целта. Бидејќи во овој момент меѓународната заедница ги нарекува Македонија. Ние ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ.„Наместо да се крие зад социјалните медиуми, зад неговите ...
сите 253 | | | веќе видена

Како последица на бегство, на екс-премиерот Никола Груевски ќе му се суди во отсуство за сите предмети покренати од СЈО. Поради пресудата во случајот „Тенк“ во ...
сите 186 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Екс-министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески со лисици беше спроведен од затворот во Шутка до Кривичниот суд. Тој за време на рочиштето за случајот ...
сите 73 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Поддржувачите на иницијативата „Македонија блокира“ вечерва се упатија во населбата Пржино, кон домот на поранешната министерка за култура Елизабета ...
сите 62 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Интензивна дипломатија:Димитров и Коѕијас се среќаваат се почесто, се чека и Нимиц

Од:
До кого (е-маил):
Порака: