Заев од Владата за Југохром за рестартирање на печките

Државата прави напори да обезбеди заем и рестартирање на Југохром Владата вети помош за доизградба на системот за отпрашување, со што Комбинатот ќе ги исполни ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Со кој ќе се продолжи проектот за изградба на системот за отпрашување, комбинатот ќе се рестартира и работниците ќе започнат да работат и да земаат плата. Тоа ...
| | веќе видена | слични

Околу 700 работници од 1. ноември лани не се на своите работни места и се без плата. Тогаш „Југохром" мораше да ги исклучи сите производствени печки со одлука ...
| | веќе видена | слични

Владата ќе обезбеди заем за комбинатот Југохром од Јегуновце за да се забрза изградбата на системот за отпрашување, кој е неопходен за да може оваа фабрика до ...
| | веќе видена | слични

Останато

Директорот на Центарот за регионализам од Нови Сад Александар Попов изјави денеска дека Србија се однесува „спротивно на здравиот разум“ кога е во прашање ...
сите 109 | | | веќе видена

Беќир Асани, функционерот на ДУИ во јавноста познат по сканадли и контроверзи на Фејсбук ги повика Албанците на 30 септември да гласаат за НАТО и ЕУ. „Драги ...
сите 114 | | | веќе видена

Лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски стравува дека со најавените уставни измени, покрај менувањето на името, ќе дојде и до редефинирање на државата со ...
сите 216 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, вчеравечер, од центарот на Виница, ги повика Виничани на 30-ти септември масовно да ја поддржат ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев од Владата за Југохром за рестартирање на печките

Од:
До кого (е-маил):
Порака: