Заев од Владата за Југохром за рестартирање на печките

Државата прави напори да обезбеди заем и рестартирање на Југохром Владата вети помош за доизградба на системот за отпрашување, со што Комбинатот ќе ги исполни ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Со кој ќе се продолжи проектот за изградба на системот за отпрашување, комбинатот ќе се рестартира и работниците ќе започнат да работат и да земаат плата. Тоа ...
| | веќе видена | слични

Околу 700 работници од 1. ноември лани не се на своите работни места и се без плата. Тогаш „Југохром" мораше да ги исклучи сите производствени печки со одлука ...
| | веќе видена | слични

Владата ќе обезбеди заем за комбинатот Југохром од Јегуновце за да се забрза изградбата на системот за отпрашување, кој е неопходен за да може оваа фабрика до ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во Централениот дневник на 1ТВ уредникот Сашо Ордановски зборуваше со кандидатот за претседател на СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски. Пендаровски се осврна ...
сите 386 | | | веќе видена

Според податоците на државната изборна комисија победи  кандидатот на СДСМ Стево Пендаровски со околу 4 ипол илјади гласови, по што и дефинитивно Македонија ...
сите 352 | | | веќе видена

-Последна шанса ќе ни биде на 5 мај да излезе и да дадеме поддршка на овој концепт, не на Стево Пендаровски, туку на целата политичка филозофија која ...
сите 115 | | | веќе видена

Како што почна така и заврши изборниот ден во четирите општини од крајниот исток на државата. Во Делчево до 18:30 часот во мирна и демократска атмосфера своето ...
сите 255 | | | веќе видена

Под влијание на силно југозападно воздушно струење веќе е започнат транспорт на прашина и на песок што значи дека и атмосферата понатаму ќе биде доста ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев од Владата за Југохром за рестартирање на печките

Од:
До кого (е-маил):
Порака: